ES yra „didžiausia JK prekybos partnerė ir mūsų artimiausia kaimynė“, – pažymėjo atstovas.
Dauning Stryto duomenimis, K. Starmeris, kuris per referendumą 2016 m. balsavo už savo šalies pasilikimą ES, neketino skirti didelio dėmesio penktosioms „Brexit“ metinėms.
Pirmadienį K. Starmeris dalyvaus neoficialiame 27 ES šalių ir vyriausybių vadovų susitikime gynybos tema.
2016 m. tuometinės premjero Davido Camerono konservatorių vyriausybės organizuotas „Brexit“ referendumas, kuriame 52 proc. respondentų balsavo už išstojimą iš ES, suskaldė šalį. D. Camerono įpėdinei Theresai May nepavyko pasiekti, kad jos su Briuseliu suderėtai „Brexit“ sutarčiai pritartų parlamentas.
Šalis iš ES pasitraukė tik po pusketvirtų metų: Didžioji Britanija 2020 m. sausio 31 d. 23.00 val. (GMT) paliko Bendriją.
Nuo tada santykiai tarp karalystės ir ES yra sudėtingi.
Per praėjusius penkerius metus gyventojų pritarimas „Brexit“ labai sumažėjo. Remiantis šią savaitę paskelbtos apklausos rezultatais, tik 30 proc. britų mano, jog buvo teisinga balsuoti už „Brexit“. Tai žemiausias rodiklis. Ir tik 11 proc. apklaustųjų nurodė, kad „Brexit“ buvo sėkmingas sprendimas.
Nuo liepos valdžioje esanti Leiboristų partija yra paskelbusi, kad sieks pertvarkyti santykius tarp Didžiosios Britanijos ir ES. K. Starmeris ne kartą teigė, kad nori derėtis dėl geresnio prekybos susitarimo ir naujo gynybos ir saugumo pakto. Tačiau kartu jis pabrėžė, kad „Brexit“ nebus atšauktas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!