• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris pirmadienį išdėstė savo viziją, kaip išnaudoti dirbtinio intelekto (DI) įrankių galimybes ir paskatinti silpstančią Britanijos ekonomiką.

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris pirmadienį išdėstė savo viziją, kaip išnaudoti dirbtinio intelekto (DI) įrankių galimybes ir paskatinti silpstančią Britanijos ekonomiką.

REKLAMA

Jis žadėjo lanksčias taisykles, kilus nerimui dėl nekontroliuojamo šios technologijos naudojimo.

K. Starmerio leiboristų vyriausybė paskelbė „veiksmų planą“, kaip JK tapti pasaulio lydere DI srityje. 

Į „DI galimybių veiksmų planą“ įtraukta 50 rekomendacijų, kurias vyriausybė įgyvendins siekdama padidinti DI našumą viešajame sektoriuje, nuo švietimo iki kelio duobių aptikimo.

„Šiuo metu DI yra didžiausia pokyčių pasaulyje jėga. Esu pasiryžęs jį panaudoti, kad prasidėtų viešųjų paslaugų reformų aukso amžius“, – prieš sakydamas kalbą dienraštyje „Financial Times“ rašė K. Starmeris. 

REKLAMA
REKLAMA

Britanija, kurios DI pramonė yra trečia pagal dydį po Jungtinių Valstijų ir Kinijos, neturi „eiti JAV ar ES (Europos Sąjungos) keliu dėl DI reguliavimo“, pridūrė K. Starmeris, norintis pritraukti milijardus svarų sterlingų (eurų) siekiančias DI įmonių investicijas.

REKLAMA

„Galime eiti savo keliu, vadovaudamiesi išskirtinai britišku požiūriu, su kuriuo DI išbandysime gerokai anksčiau, nei imsimės reguliavimo, kad viskas, ką darysime, būtų proporcinga ir pagrįsta mokslu“, – aiškino jis. 

K. Starmerio pozicija skiriasi nuo griežtų ES duomenų apsaugos įstatymų, kuriais remiantis buvo pateikta daug skundų dėl privatumo pažeidimo, susijusių su asmens duomenų naudojimu dirbtinio intelekto produktams kurti.

REKLAMA
REKLAMA

Išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) noras panaikinti ekonomikos reguliavimą ir jo su Silicio slėniu susijusių patarėjų komanda gali turėti įtakos DI reguliavimo politikai.

K. Starmeris savo požiūrį dėsto kilus nerimui dėl DI vaidmens skleidžiant dezinformaciją internete ir netikrą, sintetinės vaizdakaitos (deepfake) technologija sukurtą pornografiją, taip pat baiminantis, kad robotai vieną dieną gali tapti gudresni už žmones, jei nebus kontroliuojami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Blogas ekonomikos valdymas“

Vyriausybės planuose numatyta sukurti „specialias DI augimo zonas“, skirtas duomenų centrų ir kitos DI infrastruktūros planavimo pasiūlymams paspartinti.

Vyriausybė taip pat planuoja iki 2030-ųjų 20 kartų padidinti serverių pajėgumus, be kita ko, sukurti „visiškai naują superkompiuterį, turintį tokio lygio DI, kad jis sugebėtų žaisti šachmatais pusę milijono kartų per sekundę“. 

REKLAMA

Tačiau konservatorių opozicija atkreipė dėmesį į tai, kad K. Starmeris anksčiau sužlugdė ankstesnės vyriausybės Edinburge planuotą superkompiuterio projektą.

K. Starmerio administracija apskaičiavo, kad per dešimtmetį DI Jungtinei Karalystei kasmet galėtų atnešti 47 mlrd. svarų sterlingų (56 mlrd. eurų).

Ji paskelbė, kad trys technologijų įmonės– „Vantage Data Centres“, „Nscale“ ir „Kyndryl“ – įsipareigojo skirti 14 mlrd. svarų sterlingų (17 mlrd. eurų) DI plėtrai Jungtinėje Karalystėje ir sukurti daugiau kaip 13 tūkst. darbo vietų.

REKLAMA

Nuo liepos, kai pradėjo eiti pareigas, K. Starmeris savo darbotvarkėje didžiausią dėmesį skyrė Britanijos ekonomikos skatinimui.

Tačiau jam sunkiai sekasi pasiekti užsibrėžto tikslo dėl lėtesnio nei tikėtasi ekonomikos augimo, didėjančių skolinimosi išlaidų ir nukritusios svaro sterlingo vertės. 

Tai reiškia, kad jam gali tekti šiais metais mažinti išlaidas arba didinti mokesčius.

Šešėlinis mokslo sekretorius Alanas Makas apkaltino leiboristus tuo, kad jie nepakankamai finansuoja savo ambicijas DI srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„DI gali pakeisti viešąsias paslaugas, tačiau dėl leiboristų netinkamo ekonomikos valdymo ir neįkvepiančio plano Britanija liks nuošalyje“, – teigė A. Makas.

Taip pat nerimaujama, kad DI sistemų diegimas visame sektoriuje gali išstumti tam tikras darbo vietas.

„Tai ardomoji technologija, kaip ir daugelis kitų ankstesnių technologijų bangų“, – radijui „Times Radio“ sakė aukšto rango vyriausybės narys Patas McFaddenas (Patas Makfadenas).

„Tačiau manau, kad pernelyg pesimistiška kalbėti tik apie tai, kiek darbo vietų bus prarasta“, – pridūrė jis.

Vyriausybė kitą mėnesį turėtų baigti konsultacijas, kuriomis siekiama paaiškinti autorių teisių teisės taikymą DI ir kuriomis, kaip teigiama, siekiama apsaugoti kūrybines industrijas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų