Jo teigimu, tokio vertinimo efektyvumas būtų beveik nulinis, nes tikslios „Brexit“ sąlygos vis dar nežinomos, o būsimų pokyčių mastą šiuo metu sunku įvertinti.
„Išstojimas iš ES pakeis paradigmą“ taip pat, kaip ir 2008 metų pasaulinė finansų krizė pakeitė Britanijos ekonomiką, todėl ekonominis modeliavimas vargu ar bus informatyvus, pareiškė D. Davisas.
Tuo tarpu liberalai demokratai apkaltino D. Davisą dėl to, kad jis nuo pat pradžių klaidino parlamentus, rašo „The Guardian“. „Neįmanoma patikėti, kad taip girtų poveikio ekonomikai vertinimų net ir nebuvo, t.y., vyriausybė neįsivaizduoja, ką jų „Brexit“ planai padarys šaliai“, – pareiškė parlamentinio „Brexit“ reikalų komiteto narė Wera Hobhouse (Vera Hobhaus).
Parlamentas jau ne vieną mėnesį reikalauja iš britų vyriausybės „Brexit“ poveikio ekonomikai analizės. Anksčiau D. Davisas teigė, kad vyksta „kruopštus darbas dėl visus detalių“, susijusių su galimomis ekonominėmis pasekmėmis. Trečiadienį jis mėgino pasiteisinti tuo, kad niekada nevartojo frazės „poveikio vertinimas“, o būtent to nori parlamentas.
Londonas Briuselis turi susitarti dėl pagrindinių „Brexit“ klausimų, įskaitant sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos, finansinių Londono išmoko Briuseliui ir ES piliečių teisių Britanijoje po „Brexit“. Kitas viršinių susitikimas „Brexit“ klausimu buks gruodžio 14-15 d. d. Tačiau agentūra AP skelbia, kad šią savaitę procesas strigo. Taip pat pasirodė signalų, kad dokumentų projektai gali nebūti parengti laiku bei išaugo nerimas dėl galimo britų vyriausybės žlugimo.