„Mes pasisakome už migracinių centrų Šiaurės Afrikoje ar Artimuosiuose Rytuose, kuriuose žmonės galėtų pateikti prašymus gauti pabėgėlio statusą Europoje, kūrimą,“ – tęsė S. Kurzas. Jo manymu, tai leistų sudaryti sistemą, pagal kurią migrantai sieną kirstų tik gavę tokį leidimą.
Maža to, ministro teigimu, „tie, kurie neturi teisės būti ES teritorijoje, turi palikti Europą“. Išsiųsti į tėvynę dėl įvairiausių priežasčių ne visada įmanoma, todėl Austrija siūlo pasinaudoti Australijos modeliu ir įkurti pabėgėlių centrus už Europos ribų – juose bus apgyvendinti tie, kurių negalima išsiųsti į jų tėvynę.
Pasak S. Kurzo tokius centrus taip pat būtų galima įkurti Šiaurės Afrikoje ar Artimuosiuose Rytuose – iš ten galima bus ir vėl pateikti prašymą gauti pabėgėlio statusą vienoje iš ES šalių.
„Net ir atsižvelgiant į tai, kad šiandien pabėgėlių srautas į ES sumažėjo, bet kuriuo momentu gali prasidėti prieš tai buvusi tendencija. Būtų labai neatsakinga iš mūsų pusės pasiduoti šiai klaidingai ramybei ir nieko nesiimti,“ – pareiškė Austrijos užsienio reikalų politikos vadas.
Rusijos kaltė Ukrainoje
Austrija nuo šių metų pradžios pirmininkauja ESBO. Komentuodamas karo Ukrainoje perspektyvas ir konflikto sprendimo galimybes, Austrijos užsienio reikalų ministras išsakė viltį, kad šiais metais „bus imtasi kelių pozityvių žingsnių, kurie padės regiono žmonėms“. „Minsko susitarimai nedavė to efekto, kurio mes tikėjomės,“ – teigė S. Kurzas.
Jam taip pat nekyla klausimų, kas kaltas dėl situacijos Ukrainoje. „Rusija?“ – patikslino leidinio korespondentas. „Taip. Tačiau nėra būtinybės nuolat gręžiotis atgal,“ – teigia ministras.