Anot leidinio, juos sekins prasta mityba ir tai, kad jie nepažįsta Rusijos karo lauko. Todėl manytina, kad Šiaurės Korėjos kariai greičiau bus patrankų mėsa ir grįš lavonmaišiuose.
Šiaurės Korėjos kariai prastai paruošti
Neseniai buvo patvirtinta, kad Šiaurės Korėja atsiuntė apie 10 tūkst. karių į Rusiją. Jie buvo dislokuoti Kurske, netoli sienos su Ukraina.
JAV pareigūnai mano, kad šiaurės korėjiečiai gali įsitraukti į konfliktą per kelias dienas, o Ukraina šią savaitę skelbė, kad Šiaurės Korėjos kariai jau pateko į apšaudymus.
Anot leidinio, dar per anksti kalbėti, ar Šiaurės Korėjos kariai pakeis karo dinamiką.
„Tačiau nė vienas iš jaunų vyrų, pašauktų iš maždaug 1 mln. narių turinčios Kim Jong Uno reguliariosios armijos, kuri, pasak Kimo, yra „stipriausia pasaulyje“, nėra matęs mūšio. Be to, jiems teks kovoti nepažįstamoje teritorijoje, su naujais ginklais ir uniformomis su šalies –Rusijos – vėliava, apie kurią jie mažai ką žino“, – rašoma tekste.
Ekspertų teigimu, Šiaurės Korėjos kariai, atsiųsti į Rusiją, daugiausia yra paaugliai arba dvidešimtmečiai, apmokyti kalnuotoje Šiaurės Korėjoje ir neturi patirties dideliuose, lygiuose Ukrainos mūšio laukuose.
Buvusių Šiaurės Korėjos karių teigimu, jei jie išgyvens, kariams laikas Ukrainos fronte gali būti naudingas, nes daugelis jų savo kelionę laikys pasididžiavimu. Tai taip pat bus galimybė užsidirbti papildomų pinigų ir galbūt užtikrinti geresnį elgesį su jų šeimomis.
„Jie per jauni ir tiksliai nesupras, ką tai reiškia“, – sako buvęs ‚Audros korpuso‘ narys, 2007 m. perbėgęs į Pietų Korėją Lee Woong-gilas.
„Jie tiesiog laikys garbe, kad tarp daugybės Šiaurės Korėjos karių buvo atrinkti kaip tie, kurie vyks į Rusiją. Tačiau manau, kad dauguma jų vargu ar grįš namo gyvi“, – priduria jis.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kritikuoja vangią Vakarų reakciją į galimą Šiaurės Korėjos karių dislokavimą.