Savo pasiūlymą kanclerė pateikė Putinui per vėlai sekmadienį įvykusį telefoninį pokalbį, kurio metu ji taip pat „apkaltino Rusijos prezidentą pažeidžiant tarptautinė teisę su nepriimtina Rusijos intervencija į Krymą“.
„Prezidentas Putinas priėmė Vokietijos kanclerės pasiūlymą nedelsiant įkurti tiek tyrimo misiją, tiek kontaktinę grupę, galbūt vadovaujant ESBO, kad būtų pradėtas politinis dialogas“, - išplatintame pranešime nurodė Berlynas.
A.Merkel pareiškė V.Putinui, kad intervencija pažeidžia 1994 metų gruodžio 5 dienos Budapešto memorandumą dėl saugumo garantijų, kuriuo Rusija įsipareigojo gerbti Ukrainos nepriklausomybę ir suverenumą, taip pat 1997 metų sutartį dėl Rusijos Juodosios jūros karinio laivyno, įsikūrusio Kryme.
Minėtą memorandumą pasirašė Britanija, Ukraina, Rusija ir Jungtinės Valstijos.
Pareiškime taip pat priduriama, kad A.Merkel paragino V.Putiną gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą.
(papildyta 20.38) Krymo kariuomenės vadas Nikolajus Balabanas pareiškė, kad nebuvo užfiksuota nė vieno dezertyravimo atvejo, visi kariuomenės daliniai yra savo vietose ir lieka ištikimi savo priesaikai Ukrainai, praneša lenta.ru.
(papildyta 19.58) Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas sekmadienį paskelbė, kad perėjo į Krymo pusiasalio prorusiškos valdžios pusę, - kitą dieną po to, kai jį laikinasis lyderis Oleksandras Turčynovas paskyrė į šį postą.
„Prisiekiu vykdyti Krymo autonominės respublikos (prorusiško) vyriausiojo vado įsakymus“, - pareiškime televizijai sakė Denisas Berezovskis iš Rusijos Juodosios jūros laivyno būstinės Kryme.
Jis pridūrė, kad „prisiekia ištikimybę Krymo autonominės respublikos gyventojams“.
(papildyta 16.00) Kai kurie Ukrainos kariškių Juodosios jūros laivyno laivai savanoriškai išplaukė iš Sevastopolio bazės, paskelbė Krymo autonominės respublikos administracija.
„Maždaug 10 ukrainiečių laivų išplaukė iš Sevastopolio karinio jūrų laivyno bazės. Žinoma, niekas nevertė jų to daryti“, - sekmadienį žurnalistams sakė Krymo administracijos atstovas.
„Jokie šūviai nebuvo paleisti, atskiriems kariams ir daliniams pereinant į Krymo pusę, - sakė jis. - Kai kurie perėjo į Krymo (pusę), o kiti (iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų) pabėgo“, - sakė atstovas.
(papildyta 15.56) 1 000 ginkluotų vyrų grupė sekmadienį blokavo įėjimą į Ukrainos pasieniečių dalinį Krymo pusiasalio pietuose, sakė gynybos ministerija.
„Vienas tūkstantis ginkluotų kovotojų ir maždaug 20 sunkvežimių blokuoja 36-osios pasieniečių brigados perimetrą ...Perevalnojė“, - sakoma ministerijos pareiškime, kuris buvo paskelbtas toliau tvyrant didelei įtampai po Rusijos parlamento sprendimo pritarti pajėgų nusiuntimui į Ukrainą.
Pareiškime nenurodoma, kokia yra tų ginkluotų vyrų pilietybė.
(papildyta 12.36) Ukraina mobilizuoja visus atsargos karius ir turi kiek įmanoma greičiau parengti savo ginkluotąsias pajėgas vykdyti kovines užduotis, sekmadienį pareiškė šalies aukščiausio rango saugumo pareigūnas.
Tai daroma Rusijos parlamentui patenkinus prezidento Vladimiro Putino prašymą leisti panaudoti ginkluotąsias pajėgas Ukrainos teritorijoje.
Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos, kuriai priklauso aukščiausi saugumo ir gynybos pareigūnai, sekretorius Andrijus Parubijus sakė, taryba įsakė gynybos ministerijai mobilizuoti "visus, kurių šiuo momentu reikia ginkluotosioms pajėgoms visoje Ukrainoje".
Jis pridūrė, kad mobilizacija vykdoma siekiant "užtikrinti Ukrainos saugumą ir teritorinį vientisumą".
A.Parubijus informavo, kad taip pat buvo duotas nurodymas užsienio reikalų ministerijai siekti JAV ir Didžiosios Britanijos pagalbos užtikrinant Ukrainos saugumą.
Be to, Tarybos sekretorius taip pat pranešė, kad ginkluotosios pajėgos sustiprins saugumą energetikos objektuose.
AP žurnalistai Ukrainos Krymo pusiasalyje sekmadienį matė šimtų Rusijos karių koloną, judančią regiono sostinės Simferopolio link.
Rusijos pajėgos šį strateginės svarbos Juodosios jūros pusiasalį perėmė šeštadienį, nepaleidusios nė vieno šūvio, o naujoji vyriausybė Kijeve buvo bejėgė kaip nors sureaguoti.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atmetė Vakarų raginimus atitraukti savo pajėgas ir tvirtino, kad Rusija turi teisę ginti savo ir rusakalbių gyventojų interesus Kryme ir kitur Ukrainoje.
Kelyje, vedančiame iš Krymo uostamiesčio Sevastopolio, kur Rusija turi karinio jūrų laivyno bazę, į Simferopolį, AP žurnalistai sekmadienio rytą matė 12 karinių sunkvežimių su kariais, automatu apginkluotą transporto priemonę „Tigr“ ir du greitosios pagalbos automobilius.