Priminus apie atvejį ir pasiteiravus, ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos turima technika pajėgi atremti „Shahed“ tipo droną, G. Pujatas paaiškino, kad šiuo atveju valdymo blokas buvo sunaikintas, tad galimybės paveikti drono valdymo bloką ir perimti jo valdymą nebuvo.
Valstybės sienos apsaugos įranga buvo nupirkta su tikslu perimti bepiločių orlaivių valdymą, o tai įmanoma tik tuomet, kai valdymo blokas yra tvarkingas“, – paaiškino G. Pujatas. Jis taip pat atskleidė, kad informaciją apie minėtą atvejį Valstybės sienos apsaugos tarnyba gavo pavėluotai – kai dronas jau buvo nukritęs. „Mes nedalyvavome tą akimirką, kai jis pateko į mūsų oro erdvę“, – pripažino G. Pujatas, bet pabrėžė, kad padėtis buvo aptarta, o kai kuriais atvejais po incidento kilus įtarimų dėl orlaivio buvimo arti Latvijos sienos informacija buvo gauta laiku.
Rugsėjo 7 d. Rėzeknės rajono Gaigalavos savivaldybėje nukrito iš Baltarusijos į Latviją atskridęs, į Ukrainą nukreiptas Rusijos dronas „Shahed“ su sprogmenimis. Nacionalinės ginkluotosios pajėgos stebėjo situaciją, tačiau nebuvo priimtas nei sprendimas numušti droną, nei pakelti Latvijoje budinčius NATO naikintuvus. Dronui nukritus, nesprogęs užtaisas buvo deaktyvuotas.
Po incidento Gynybos ministerija pradėjo konsultacijas su sąjungininkėmis, pastaruoju metu irgi patyrusiomis panašius incidentus. Pradėtas tyrimas, pirmųjų išvadų, pasak Gynybos ministerijos, laukiama spalio pradžioje.