• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų pasiuntinys Sirijoje Staffanas de Mistura antradienį pareiškė, kad mažiausiai 58 gyvybes nusinešusi šiurpi ataka sukilėlių kontroliuojamame mieste buvo įvykdyta iš oro paleistu cheminiu ginklu.

Jungtinių Tautų pasiuntinys Sirijoje Staffanas de Mistura antradienį pareiškė, kad mažiausiai 58 gyvybes nusinešusi šiurpi ataka sukilėlių kontroliuojamame mieste buvo įvykdyta iš oro paleistu cheminiu ginklu.

REKLAMA

„Kaip mes supratome, tai buvo ataka cheminiu ginklu ir ji įvykdyta iš oro“, – žurnalistams Briuselyje sakė S.de Mistura.

Jis pabrėžė būtinybę aiškiai identifikuoti už šią ataką atsakingus asmenis.

Po neseniai pasibaigusio pastarojo Jungtinių Tautų organizuojamo taikos derybų rato tarp sukilėlių ir vyriausybės pareigūnų diplomatas sakė, kad kiekvieną kartą atsiradus progreso ženklams, kažkas visada bando jį sabotuoti.

„Tačiau mes nepasiduosime. Priešingai, mes pasinaudosime šiais baisiais momentais, kad parodytume, jog jie negali vyrauti“, - teigė S.de Mistura.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Tautų Tyrimo Sirijoje komisija pranešė, kad pradėjo tirti įvykusią ataką sukilėlių kontroliuojamame mieste šiaurės vakarų Idlibo provincijoje.

REKLAMA

Hagoje įsikūrusi Cheminio ginklo uždraudimo organizacija taip pat pareiškė renkanti ir analizuojanti informaciją apie išpuolį.

Sirijos kariuomenė kategoriškai neigia įvykdžiusi ataką cheminiu ginklu

Sirijos kariuomenė antradienį neigė įvykdžiusi įtariamą cheminę ataką, nusinešusią mažiausiai 58 gyvybes sukilėlių kontroliuojamame mieste šalies šiaurės vakaruose.

„Kariuomenės vadovybė kategoriškai neigia panaudojusi bet kokią cheminę ar nuodingą medžiagą šiandien Chan Šeichūne“, – rašoma valstybinės naujienų agentūros SANA pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Ji pabrėžia niekada niekur jų nenaudojusi ir nežada to daryti ateityje“, – teigiama jame.

Padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) anksčiau pranešė, kad mažiausiai 58 civiliai, tarp jų – 11 vaikų, žuvo antradienį per aviacijos smūgį ir numanomą cheminę ataką sukilėlių kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakarų mieste Chan Šeichūne. Įtariama, kad dujos pasklido po Sirijos vyriausybės pajėgų aviacijos smūgio, nuo jų nukentėjo mažiausiai 160 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesnę provincijos dalį kontroliuoja sukilėlių aljansas, kuriame yra ir buvusi „al Qaeda“ atšaka „Fateh al-Sham Front“.

Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Prancūzija prikišamai rodo į Sirijos prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) vyriausybę, tačiau jo armijos vadovybė antradienį dėl šios atakos kaltina sukilėlius.

REKLAMA

ES: Assado režimas yra atsakingas už „siaubingą“ ataką Sirijoje

Sirijos prezidento Basharo al Assado režimui tenka „pagrindinė atsakomybė“ už įtariamą cheminę ataką sukilėlių kontroliuojamame mieste, kur žuvo mažiausiai 58 žmonės, antradienį pareiškė Europos Sąjungos diplomatijos vadovė Federica Mogherini (Federica Mogerini).

„Šiandien naujienos yra siaubingos“, – sakė F.Mogherini kalbėdama su žiniasklaidos atstovais Briuselyje, ES ir JT konferencijos, kurioje daugiausiai kalbama apie pokarinę Siriją, užkulisiuose.

REKLAMA

„Tai stulbinančiai primena, kad padėtis daugelyje Sirijos vietų išlieka dramatiška, – kalbėjo ji. – Žinoma, svarbiausia atsakomybė tenka režimui, nes jis yra atsakingas už savo žmonių apsaugą, o ne jų puolimą“.

ES ir Jungtinių Tautų (JT) vedama dviejų dienų konferencija vyksta po praėjusiais metais Londone surengto susitikimo, per kurį buvo surinkta 10 mlrd. eurų pagalbos karo nusiaubtai Sirijai programoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Joje taip pat kalbama apie „pagalbą po susitarimo“, kai sunkiai judančios JT palaikomos derybos pasistūmės į priekį, nurodė ES.

Buvusi Italijos užsienio reikalų ministrė F.Mogherini pripažino, kad kol kas gali atrodyti keista kalbėti apie padėtį pasibaigus konfliktui, bet pasaulis turi planuoti į priekį.

„Aš žinau, kad taikos planavimas konflikto viduryje gali skambėti siurrealistiškai , bet ...vis dažniau pasigirsta, kad norima taikos ir norima ištrūkti iš šios siaubingos padėties“, – sakė ji.

REKLAMA

Briuselyje vykstančios konferencijos tikslas – palaikyti pagalbos Sirijai programų finansavimą ir patikrinti, kad būtų įgyvendinti Londono konferencijoje prisiimti įsipareigojimai.

„Žinia yra humanitarinio pobūdžio – mes nenorime, kad humanitarinė pagalba Sirijai ir sirams mažėtų“, – sakė ji.

Pasaulis turi priversti Siriją atsikratyti cheminių ginklų, reikalauja Netanyahu

Po pranešimo apie 58 nuo cheminio ginklo Sirijoje žuvusius žmones Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahu) antradienį pareiškė, kad pasaulis turi imtis veiksmų, kurie priverstų Siriją atsikratyti cheminių ginklų.

REKLAMA

Padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) anksčiau pranešė, kad mažiausiai 58 civiliai, tarp jų – 11 vaikų, žuvo antradienį per aviacijos smūgį ir numanomą cheminę ataką sukilėlių kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakarų mieste Chan Šeichūne. Įtarta, kad „dujos pasklido“ po Sirijos vyriausybės pajėgų aviacijos smūgio; nuo jų kentėjo mažiausiai 160 žmonių; daugelis miršta atvykę į ligonines.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialiniuose tinkluose skelbiamos nuotraukos ir vaizdo įrašai rodo nejudančius mažų vaikų kūnus.

„Kai pamačiau nuo cheminės atakos Sirijoje dūstančių kūdikių vaizdus, buvau sukrėstas ir pasipiktinau“, – kalbėjo B.Netanyahu.

„Kreipiuosi į tarptautinę bendruomenę – tesėkite savo 2013 metų pažadą visiškai ir galutinai išgabenti tuos siaubingus ginklus iš Sirijos“, – sakė jis.

Sirijos vyriausybė 2013 metais oficialiai įstojo į Cheminių ginklų uždraudimo organizaciją (OPCW) ir perdavė savo cheminį arsenalą, tuo išvengdama JAV karinių veiksmų.

REKLAMA

Šis susitarimas buvo pasiektas po šimtų žmonių žūties, JAV žvalgyba nurodė 1429 aukas, nuo cheminio ginklo, kurį esą panaudojusios Sirijos pajėgos teritorijose į rytus ir pietvakarius nuo Damasko.

Tačiau ir vėliau būta kaltinimų, kad Sirijos vyriausybės pajėgos naudoja cheminį ginklą, ypač išskiriamos trys chloro atakos 2014 ir 2015 metais.

Šio antradienio ataka, spėjama cheminė, yra naujausia kare, kuris prasidėjo 2011-aisiais nuo protestų prieš prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) valdymą ir virto pilietiniu karu, nusinešusiu daugiau kaip 320 tūkst. gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų