Dar dešimtims žmonių pasireiškė tokie simptomai kaip kvėpavimo sutrikimas, alpimas, vėmimas ir iš burnos besiveržiančios putos, organizacijai pranešė medikai iš Chan Šeichtūno.
Nevyriausybinė organizacija nurodė, kad per šį incidentą Idlibo provincijos mieste dešimtims žmonių sutriko kvėpavimas ir kad dauguma žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų yra civiliai.
Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi SOHR negalėjo patvirtinti panaudotos medžiagos pobūdžio ir nurodė, jog neaišku, ar smūgį sudavė Sirijos, ar jos sąjungininkės Rusijos lėktuvai.
Įtariama dujų ataka buvo įvykdyta prasidedant dviejų dienų konferencijai dėl Sirijos ateities, kurią Briuselyje organizuoja Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos.
SOHR nurodė, kad medikai iš Chan Šeichtūno pranešė apie nukentėjusių simptomus – alpimą, vėmimą ir iš burnos besiveržiančias putas.
Aktyvistų išplatintose nuotraukose matyti savanoriškos gelbėtojų grupės „Baltieji šalmai“ nariai, vandeniu iš žarnų plaunantys sužeistuosius, ir mažiausiai du vyrai, kuriems aplink burnas matėsi putos.
Pasikartojantys išpuoliai
Idlibo provinciją daugiausia kontroliuoja sukilėlių aljansas, kuriam priklauso ir buvęs „al Qaeda“ padalinys „Fateh al Sham Front“.
Režimas ir rusų pajėgos provincijoje nuolat rengia smūgius, be to, į džihadistus Idlibe taikėsi ir JAV vadovaujama koalicija, kovojanti su „Islamo valstybe“.
Sirijos vyriausybė 2013 metais, pagal susitarimą, padėjusį išvengti JAV karinės intervencijos, oficialiai prisidėjo prie Cheminių ginklų konvencijos ir perdavė savo cheminį arsenalą.
Tačiau ir vėliau ne kartą pasigirdo įtarimų, kad vyriausybė naudoja cheminius ginklus. JT vadovaujami tyrėjai režimą kaltino dėl mažiausiai trijų atakų panaudojant chlorą 2014 ir 2015 metais.
Vyriausybė neigia naudojanti cheminius ginklus ir savo ruožtu kaltino sukilėlius naudojant uždraustus ginklus.
Antradienio ataka buvo surengta kelios dienos po to, kai prezidentui Basharui al Assadui lojalios pajėgos buvo apkaltintos cheminių ginklų panaudojimu per kontrpuolimą kaimyninėje Hamos provincijoje.
Opozicija apkaltino vyriausybines pajėgas panaudojus „toksiškas medžiagas“ bandant atremti puolimą.
Ketvirtadienį per aviacijos smūgius keliuose rajonuose Hamos provincijos šiaurėje maždaug 50-čiai žmonių buvo sutrikęs kvėpavimas, nurodė SOHR, kuri negalėjo patvirtinti, kas sukėlė šiuos simptomus.
SOHR gauna informaciją iš šaltinių tinklo Sirijoje ir nurodo, kad lėktuvų priklausomybę vienai ar kitai šaliai nustato pagal jų tipą, atakų vietą, skrydžių pobūdį ir panaudotą amuniciją.
Nuo 2011 metų kovo, kai antivyriausybiniais protestais prasidėjo Sirijos konfliktas, jau žuvo daugiau kaip 320 tūkst. žmonių.