Ankstesniais amžiais popiežių laidotuvės būdavo prašmatnios, tačiau pastaraisiais metais tokios apeigos buvo supaprastintos.
Kaip buvo nurodęs pats popiežius Pranciškus, laidotuvių apeigos bus suskirstytos į kelias dalis.
Kūno paruošimas
Pirmoji laidotuvių dalis vyksta privačioje popiežiaus koplyčioje, medikams patvirtinus jo mirtį.
Po to, kai kūnas ilsisi koplyčioje, popiežiaus personalo vadovo pareigas einantis kardinolas pasirūpina laidotuvėmis. Jam taip pat pavesta vadovauti Vatikanui, kol bus išrinktas naujas popiežius.
Dabartinis popiežiaus personalo vadovas yra kardinolas Kevinas Josephas Farellas, kurį popiežius Pranciškus paskyrė 2019 m.
Popiežiaus apartamentai taip pat bus užrakinti ir niekam nebus leidžiama į juos patekti.Tradiciškai tai buvo daroma siekiant užkirsti kelią plėšikavimui.
Kūno apžiūra
Miręs popiežius būna aprengiamas paprasta balta sutana ir raudonais rūbais, tuomet jo kūnas perkeliamas į medinį karstą. Jis nešamas į Šventojo Petro baziliką, kur tris dienas vyksta vieša popiežiaus kūno apžiūra.
Per šį apžiūros laikotarpį popiežiaus kūnas paliekamas atvirame karste, kad būtų pabrėžtas kuklus popiežiaus, kaip ganytojo, o ne valstybės vadovo, vaidmuo.
Per Pranciškaus laidotuves, po viešos apžiūros, popiežiui gulint ąžuoliniame karste, ant jo veido bus uždėtas paprastas baltas audeklas – tai popiežių laidotuvių dalis.
Tuomet Šventojo Petro bazilikoje bus laikomos mišios. Jų metu bus aptariamas mirusio popiežiaus gyvenimas ir dvasingumas.
Mišios popiežiaus Pranciškaus atminimui bus aukojamos dar devynias dienas po jo mirties – šis laikotarpis vadinamas Novendialiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!