Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Iras šią savaitę atvyko vizito į Kiniją. Kaip įprasta, jis keliavo traukiniu. Niekam ne paslaptis, kad „brangusis lyderis“ paniškai bijo skraidyti. Tačiau jis toli gražu nėra vienintelis pasaulio valstybės lyderis, kankinamas keistų fobijų.
Kim Čen Iras
Baimė: Aerofobija (baimė skraidyti)
Priežastis: Šią savaitę Šiaurės Korėjos lyderis vyko į Kiniją susitikti su šios šalies lyderiai. Kaip ir įprasta, Kim Čen Iras keliavo traukiniu. „Brangusis lyderis“, kaip Šiaurės Korėjoje vadinamas diktatorius, niekada neskraido lėktuvais. Ši baimė, kaip manoma, išsivystė po 1976 metais įvyksusios sraigtasparnio avarijos, per kurią Kim Čen Iras buvo sunkiai sužeistas. Totalitarinės Šiaurės Korėjos diktatorius šiaip ar taip neturi daug galimybių keliauti, tačiau kartą jis savo asmeniniu traukiniu nuvyko daugiau nei 6,5 tūkst. kilometrų, kad apsilankytų Maskvoje, kur susitiko su Rusijos lyderiais. Kim Čen Iras savo šarvuotu traukiniu, kurio sąstate yra apie 90 vagonų, dažniausiai važinėja Šiaurės Korėjos viduje vykdamas iš vienos savo slaptavietės į kitą.
Muammaras al-Qaddafis
Baimė: Klaustrofobija (uždarų patalpų baimė)
Priežastis: Kaip skelbiama, Libijos lyderis itin nejaukiai jaučiasi uždarose patalpose, todėl savo užsienio vizitų metu jis dažniausiai gyvena beduinų stiliaus palapinėje, o ne viešbučiuose. M. al-Qaddafio noras gyventi palapinėje kelia itin daug nepatogumų protokolo specialistams. 2007 metais jis savo palapinę buvo įsirengęs ir Paryžiuje. Tiesa, 2009 metais Libijos lyderis, atvykęs į Niujorke vykstančią Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, nesėkmingai 3 vietose mėgino išsinuomoti žemę savo palapinei. Buvo kreiptasi net į Donaldą Trumpą. Tačiau galiausiai M. al-Qaddafis buvo priverstas įsikurti Libijos ambasados teritorijoje.
Baimė: Kinofobija (šunų baimė)
Priežastis: vaikystėje dabartinę Vokietijos kanclerę smarkiai apkandžiojo šuo ir nuo to laiko ji jaučia baimę šunims. A. Merkel baimė yra labai puikiai žinoma ir vokiečius neramina tai, kad kai kurie užsienio valstybių lyderiai bando pasinaudoti šia Vokietijos kanclerės fobija. Psichologinės diplomatijos specialistu laikomas Rusijos premjeras Vladimiras Putinas bandė pasinaudoti šia A. Merkel fobija. 2006 metais tuometis Rusijos prezidentas padovanojo A. Merkel mažą šunytį, o per asmeninius susitikimus nuolatos kartu prie savęs turėjo savo labradorę Koni. V. Putino įpėdinis Dmitrijus Medvedevas tokia praktika nebesinaudoja.
George'as W. Bushas
Baimė: ekvinofobija (arklių baimė)
Priežastis: Dėl savo aprangos ir rančos Teksase buvęs JAV prezidentas buvo susikūręs kaubojaus įvaizdį. Tačiau tikru kaubojumi G. W. Bushas niekada negalėtų būti, nes bijo arklių. Savo atsiminimuose buvęs Meksikos prezidentas Vicente Foxas prisimena kartą pasiūlęs G. W. Bushui pajodinėti savo mylimiausiu žirgu Dos de Julio. Meksikos prezidentas buvo nustebintas, kai JAV prezidentas atmetė tokį pasiūlymą ir kuo skubiau atsitraukė nuo žirgo. V. Foxas teigė manąs, kad G. W. Bushas nenorėjo „sėsti ant gyvūno, kuris nebūtinai sustoja iš karto kai tik yra nuspaudžiami stabdžiai“. JAV prezidentą jis pavadino „priekinio stiklo kaubojumi“.
Baimė: okultizmas
Priežastis: astrologinė paranoja yra ganėtinai įprastas dalykas Mianmaro lyderiams. Štai ankstesnysis karinės chuntos vadas Ne Winas 100 kijatų banknotą kadaise pakeitė 90 kijatų banknotu vien todėl, kad manė, jog 90 yra laimingesnis skaičius. Tačiau dabartinis lyderis Thanas Shwe astrologinę paranoją iškėlė į naują lygį, kai 2006 metais šalies sostinę iš didžiausio Mianmaro miesto Jangono (anksčiau vadinto Rangūnu) perkėlė į džiunglių užkampyje esantį Neipidą, kuriame tuomet nebuvo nė vandentiekio, nė elektros. Sostinę Thanas Shwe nusprendė perkelti vien todėl, kad jo vyriausiasis astrologas pareiškė, kad žvaigždės pamažu nusisuka nuo lyderio ir jo vyriausybė žlugs, jei Thanas Shwe nepersikels kitur.