Anot jo, V. Putino apsauga dirba labai kruopščiai.
Putino apsauga
Saugomos visos V. Putino rezidencijos, jis nuolat stebimas apsaugos. Apsaugos darbuotojai yra tikrinami, visi jie yra ginkluoti.
V. Putino kortežą lydi atskiras mikroautobusas, kuriame yra profesionalių šaulių, taip pat yra taktinės paramos grupė.
„Tai reiškia, kad užpuolus kortežą ši grupė, turėdama daug šaudmenų, tam tikrą laiką, kol atvyks pagalba, gali vykdyti šaudymą iš šaulių ginklų. Ten sėdi labai rimti specialistai. Taigi iššūkiai yra labai rimti“, – pasakoja I. Stupakas.
Anot jo, sargybiniai dalyvauja net V. Putino susitikimuose su artima aplinka.
„Jis sėdi prie stalo su savo artimiausiu ratu, kurį pažįsta daugiau nei 20 metų. Ant stalo nieko nėra – nei butelio, nei taurių, nei kokių nors sunkių daiktų. O už jų nugarų stovi žmonės – tai Federalinės apsaugos tarnybos, Prezidento saugumo tarnybos nariai, kurie bet kurią sekundę pasirengę įsikišti ir nušauti bet kurį iš šių generolų, kuris kuriuo nors momentu „iššoktų“ ir bandytų grasinti Putinui. Putinas nuo visų laikosi atokiau. Saugumas tikrai labai rimtas“, – komentuoja jis.
V. Putino rezidencijos visą laiką griežtai saugomos, nepriklausomai nuo to, ar Kremliaus vadovas jose yra.
Anot I. Stupako, „nėra jokių išoriškai patvirtintų faktų, jog kažkada buvo rengiami pasikėsinimai į V. Putino gyvybę“.
Kiek anksčiau buvo skelbta, kad V. Putinas išgyveno penkis pasikėsinimus, jį buvo bandyta nužudyti ir dabar jis taip bijo dėl savo gyvybės, kad apsupo save elitine snaiperių komanda.
V. Putinas yra ilgiausiai nuo Josifo Stalino laikų Rusiją valdantis prezidentas. Kremlius, stengdamasis apsaugoti V. Putiną, įvairiais būdais atsikratė politinių kritikų, buvusių šnipų ir tiriamosios žurnalistikos atstovų. Susidorojimai su V. Putino priešais buvo įvairūs – nuo apnuodijimo išgėrus polonio turinčios arbatos ar prisilietus prie mirtinai pavojingos nervus paralyžiuojančios medžiagos iki apšaudymo iš arti, buvo ir tokių, kurie iškrito pro atvirus langus.