Pakistane vasario 18 dieną vyko parlamento rinkimai, šiandien buvusio premjero Nawazo Sharifo partija ir Pakistano liaudies partija, kurios lyderė anksčiau buvo Benazir Bhutto jau švenčia pergalę, skelbia BBC.
Tačiau daugelis opozicijos atstovų teigia, kad balsai buvo masiškai klastojami. Nors gali būti, kad dabartinio prezidento P. Musharrafo šalininkai praras dalį vietų žemuosiuose parlamento rūmuose, tačiau galutines išvadas daryti ankstoka.
Oficialūs skaičiai turėtų būti pateikti antradienį vėlai vakare.
BBC korespondentai Pakistane praneša, kad balsavimo metu buvo užregistruota daug pažeidimų. Keletas žmonių žuvo incidentų tarp skirtingų politinių partijų metu.
Daug rinkėjų atsisakė eiti balsuoti, baimindamiesi sprogimų ir ginkluotų išpuolių.
Anksčiau žemųjų parlamento rūmų rinkimus buvo planuota rengti sausio 8 dieną, tačiau po opozicijos lyderės Benazir Bhutto nužudymo 2007 metų gruodžio 27 dieną, buvo nustatyta kita data.
Balsavimo išvakarėse buvo sustiprinta apsauga, tačiau paskutinę rinkiminės agitacijos dieną, vasario 16-ąją, po opozicijos šalininkų mitingo įvyko sprogimas, nusinešęs 47 žmonių gyvybes, o dar keturi kareiviai žuvo sprogus minai vasario 17 dieną.
Opozicinės šalies partijos skelbė apie galimus klastojimus skaičiuojant balsus, iš prezidento P. Musharrafo šalininkų pusės, tačiau oficiali valdžia tikina, jog rinkimai vyko sąžiningai.
Jei rinkimų metu dvi opozicinės partijos - Pakistano liaudies partija ir Nawazo Sharifo vadovaujama partija gaus du trečdalius vietų parlamente, jos galės inicijuoti dabartinio šalies prezidento P. Musharrafo atstatydinimą.
Anksčiau tikėtasi, kad rinkimai užbaigs Pakistano perėjimą prie demokratijos po 8 metus trukusio P.Musharrafo valdymo, bet dabar analitikai mano, kad jie išprovokuos naujus neramumus, jei opozicinės partijos pareikš, kad rezultatai buvo klastojami.
Balsavimo rezultatų nekantriai laukė Vakarų valstybės, nerimaujančios dėl P.Musharrafo sugebėjimo įveikti „Al Qaedos“ ir Talibano kovotojus Pakistano genčių rajonuose prie Afganistano sienos. P.Musharrafas, į valdžią atėjęs per 1999 metų perversmą ir lapkritį atsistatydinęs iš armijos vado posto, rinkimuose nedalyvavo, bet išrinkus jam priešišką parlamentą jo pozicijos labai susilpnėtų.