• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui pacientų kelionė pas odontologą gali būti bauginanti, o kai kurie, nesilaikydami odontologo patarimų, galbūt net kartais pameluoja. Apklausa parodė, kad tai vyksta dažniau nei galima pamanyti. Net 67 proc. žmonių prisipažino melavę odontologui dėl vieno ar kito dalyko.

Daugeliui pacientų kelionė pas odontologą gali būti bauginanti, o kai kurie, nesilaikydami odontologo patarimų, galbūt net kartais pameluoja. Apklausa parodė, kad tai vyksta dažniau nei galima pamanyti. Net 67 proc. žmonių prisipažino melavę odontologui dėl vieno ar kito dalyko.

REKLAMA

Pasak „Gorgeous Smiles“ odontologų, meluodami odontologui darote sau meškos paslaugą. Dr. Minoo Ghamaris teigė, kad gali nukentėti jūsų sveikata, o rimtesnių sveikatos sutrikimų gali būti nepastebėta, skelbia „The Independent“ priklausanti portalas „Indy100“.

„Kaip odontologai suprantame, kad pacientams gali būti sunku laikytis visų patarimų, todėl kuo daugiau žinome, tuo geriau galime valdyti gyvenimo būdo veiksnius ir pasiūlyti patarimų, kurie padėtų išlaikyti geriausią dantų būklę. Visada geriausia būti sąžiningiems su sveikatos priežiūros specialistais, kad gautumėte geriausią priežiūrą“, – sakė jis.

Taigi, kokie yra dažniausi pacientų melai?

„Aš nerūkau nei paprastų, nei elektroninių cigarečių“

„Nesvarbu, ar sakote tiesą, ar ne, odontologai paprastai gali pasakyti, ar esate rūkalius, todėl svarbu apie tai pranešti savo odontologui, kad jis galėtų stebėti jūsų burnos sveikatą. Nikotinas linkęs dažyti dantis, todėl yra standartinė spalva, kurią turi rūkaliai, ypač jei jie rūko jau kurį laiką“, – teigia M. Ghamaris.

REKLAMA
REKLAMA

„Rūkymas taip pat gali palikti ryškų kvapą burnoje, kurį gali būti sunkiau užmaskuoti nei įprastus maisto produktus. Garinimas taip pat turi trūkumų burnos sveikatai, nes tiek dėl jo, tiek dėl rūkymo burna sausėja, o kai kuriais atvejais atsiranda dantenų ligų požymių. Dantenų paraudimas, uždegimas ar patinimas gali būti akivaizdūs dantenų ligų, kurias sukėlė rūkymas, požymiai“, – sako odontologas.

REKLAMA

„Aš negeriu gazuotų gėrimų ir kavos“

„Gazuotuose gėrimuose yra rūgščių, kurios ardo danties emalį, o tai gali sukelti dantų ėduonį. Panašiai ir kava gali nudažyti dantis, todėl ilgainiui jie pagelsta arba pakeičia spalvą“, – sako Dr. M. Ghamairis.

„Informuodami savo odontologą apie savo dažnus gėrimų vartojimo būdus, gausite geresnių patarimų dėl savo įpročių ir jums bus galima padėti suvaldyti simptomus, nors daktaras ir patars sumažinti dantis žalojančių gėrimų vartojimą“, – informuoja dantų gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Reguliariai naudoju dantų siūlą“

Pasak odontologo, pacientai turėtų būti sąžiningi, nes gydytojas labai gerai mato, kai žmogus nesinaudoja dantų siūlu.

„Apnašos gali kauptis tarp dantų, todėl jei būtumėte naudoję dantų siūlą, tai būtų akivaizdu. Pacientai, kurie mažiau naudoja dantų siūlą, taip pat yra labiau linkę į kraujavimą, kai tai daro. Praleidžiant valymą dantų siūlu, kraštutiniais atvejais taip pat gali paraudonuoti ar patinti dantenos. Sveikos dantenos turėtų būti rausvos spalvos. Reguliariai nenaudojant dantų siūlų, gali pakisti ir dantų spalva, o retais atvejais – net pradėti klibėti dantys“, – pastebi M. Ghamaris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Valau dantis du kartus per dieną“

Dantų gydytojas teigia, kad yra keletas būdų, kaip nustatyti, ar pacientas dantis valo du kartus per dieną.

Jis teigia: „Dantų akmenys ir apnašos yra vienas iš paprastų būdų pastebėti, kad žmogus nepakankamai valosi dantis, nes jie kaupiasi, kai dantys reguliariai nevalomi. Dantų ėduonis taip pat gali susidaryti, jei dantys valomi nereguliariai“.

Vyras priduria: „Blogiausiais atvejais pacientams, kurie retai valosi dantis, tarp dantų net gali būti įstrigęs maistas“.

REKLAMA

„Aš nekramtau nagų“

„Ar žinojote, kad dažnai kramtant nagus gali atsirasti mažų dantų atplaišų ar žymių? Nesėkmingais atvejais šiose atplaišose gali atsirasti bakterijų, kurios gali sukelti ėduonį. Reguliarus nagų kramtymas taip pat gali kelti įtampą dantims ir šie gali dar labiau nusidėvėti“, – sako M. Ghamaris.

Gydytojas pataria pasakyti savo odontologui, jei jums sunku nustoti kramtyti nagus, jis gali patarti, „kaip gydytis, kad galėtumėte atsikratyti šio įpročio“.

REKLAMA

„Nevartoju daug cukraus“

„Gali kilti kaltės jausmas prisipažinus odontologui, kad valgote daug cukraus, tačiau valgant daug cukraus gali sutrikti dantenų būklės pusiausvyra ir atsirasti seilių pokyčių, – teigia daktaras. – Neturėtumėte to nuo jo slėpti“.

„Vartojant cukrų, jis sąveikauja su bakterijomis, esančiomis dantų apnašose, ir gamina rūgštį, kuri ilgainiui gali sukelti dantų ėduonį. Vartojant daug cukraus sužeidžiamas natūralus emalis ir ilgainiui silpnėja dantys, todėl odontologas patars sumažinti jo vartojimą ir atkreipti dėmesį į simptomus, jei būsite su juo sąžiningi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš negeriu daug alkoholio“

Odontologai gali pastebėti simptomus, kurie būdingi dažnai alkoholį vartojantiems žmonėms, pavyzdžiui, burnos džiūvimą, kurį sukelia sumažėjusi seilių gamyba, susijusi su alkoholio vartojimu. Vartojant daug alkoholio daromas ilgas sąrašas poveikių sveikatai, ne tik burnos sveikatai.

Odontologas atkreipė dėmesį: „Gausus alkoholio vartojimas kai kuriais atvejais siejamas su burnos vėžiu, todėl svarbu būti atviram sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, kad būtų galima stebėti bet kokius nerimą keliančius simptomus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų