Vokietijoje vykstant aršioms diskusijoms dėl migracinės krizės, Nyderlandų valdžia ruošiasi imtis kardinalių pokyčių nelegalios migracijos suvaldymo klausimais.
Vyriausybė ruošiasi atšaukti visas socialines pašalpas prieglobsčio prašytojams, kurie sulaukia neigiamo atsako dėl pasilikimo šalyje. Tai reiškia, kad kiekvienas, kam neleis pasilikti Nyderlanduose su pabėgėlio statusu, iš valstybės negaus nei pinigų, nei maisto, nei gyvenamosios vietos, kaip tai būdavo anksčiau.
Pabėgėlių reikalų ministrė Marjolein Faber pareiškė, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. iš šalies turintiems išvykti asmenims nebus mokamos valstybės išmokos. Anot jos, prieš priimdama šį sprendimą, ji konsultavosi su penkių didžiųjų miestų, kuriuose apsigyvena didžiausias pabėgėlių kiekis, vadovybe.
Miestams bus palikta galimybė veikti savo nuožiūra
Kai kurie Nyderlandų miestai gali savo nuožiūra tęsti migrantų, kuriems nebuvo leista pasilikti šalyje, išlaikymo programas. Pavyzdžiui, Amsterdamas planuoja laikytis ankstesnės politikos dar ir kitais metais.
Televizijos NOS teigimu, Nyderlandai išleidžia apie 30 milijonų eurų per metus vien apgyvendinimui tų pabėgėlių ar migrantų, kuriems yra atsisakoma suteikti prieglobstį. Taip daroma dėl to, kad migrantai turėtų būtiniausias priemones pragyvenimui, kol galės grįžti į savo kilmės šalį.
Vokietijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse pastaruoju metu kyla skandalai, kai išpuolius šalyje surengia asmenys, kuriems jau prieš kažkurį laiką būna atmestas prašymas suteikti prieglobstį. Nepaisant to, realiai veikiančio mechanizmo, kaip priversti juos palikti šalį, nėra. Dažnu atveju tokiems nelegaliems migrantams ir toliau yra išmokamos pašalpos.