Serbijos ir nuo jos atsiskirti siekiančios Kosovo provincijos atstovai penktadienį Niujorke rengiasi pirmą kartą tiesiogiai derėtis dėl Kosovo ateities, skelbia BBC.
Serbija anksčiau yra atmetusi JT planą suteikti Kosovui ribotą nepriklausomybę. JT administruoja Kosovo provinciją nuo 1999 metų, kai NATO karinė kampanija išvarė iš ten Serbijos kariuomenės dalinius. Serbų siūlomas variantas – ribota Kosovo autonomija, neatmetant galimybės perleisti jai ir sienų kontrolės.
Niujorke kalbėdamas JT Generalinėje Asamblėjoje, Serbijos prezidentas Borisas Tadičius perspėjo apie nenuspėjamas pasekmes, kurių galėtų turėti vienašališkai, neatsižvelgiant į Serbijos interesus, paskelbta Kosovo nepriklausomybė. Tai esą paskatintų kitų pasaulio šalių separatistinius judėjimus suaktyvinti savo veiklą.
Kosovo nepriklausomybės siekį remia JAV ir dauguma Europos Sąjungos (ES) valstybių narių. Ispanija, kovojanti su baskų tautinės mažumos separatistiniu judėjimu, yra viena iš nedaugelio oponuojančių šiems planams. Kosovo nepriklausomybei prieštarauja ir JT Saugumo Tarybos narė Rusija – tradicinė Serbijos sąjungininkė.