Pražūtingi neramumai Libiją krečia nuo 2011 metų, kai sukilėliai, kuriuo palaikė NATO, nuvertė ir nužudė veteraną diktatorių Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį).
Naujajai Libijos valdžiai sunkiai sekėsi įvesti tvarką, kai daugelis buvusių sukilėlių susibūrė į sukarintas brigadas, kurios varžosi tarpusavyje dėl įtakos šalyje, kurioje pasklidę daugybė ginklų, pagrobtų iš M.Kadhafi arsenalų.
Naujausi susirėmimai įsiplieskė keliose sostinės vietose, kai kovotojų vadovas Nuri Friwanas (Nuris Frivanas) mirė nuo žaizdų po incidento prie patikros posto, kontroliuojamo buvusių sukilėlių iš Tripolio rytinio Suk al Džumato rajono.
Įvykių liudininkai ir saugumo pareigūnai sakė, kad smarkus šaudymas ir sprogimai buvo girdimi visą naktį ir penktadienį paryčiais.
Keršydami už jo mirtį, ginkluoti sukarintos Misratos brigados nariai atvažiavo į Suk al Džumatą automobiliais, kuriuose įtaisyti priešlėktuviniai kulkosvaidžiai, ir blokavo pagrindinę į tą rajoną vedančią gatvę, pasakojo liudininkai.
Vienas Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sakė, kad per tuos susirėmimus žuvo du žmonės, o dar 29 buvo sužeisti, tačiau dauguma nukentėjusiųjų paliko ligoninę, kai jiems buvo suteikta pirmoji pagalba.
Kai kurie prie susirėmimų vietų esantys pastatai buvo apgadinti šaudymo.
Ypač nukentėjo 15 aukštų viešbutis „Radisson“, kuriame dažnai apsistoję diplomatai ir verslininkai, apšaudytas iš priešlėktuvinių kulkosvaidžių.
Vienas naujienų agentūros AFP korespondentas matė kulkų paliktas žymes ir išdužusius langus.
Viešbučio atstovas sakė, kad svečiai ir darbuotojai nenukentėjo.
Kai M.Kadhafi buvo nuverstas ir nužudytas 2011-ųjų spalį, sukilėliai buvo šlovinami kaip didvyriai, užbaigę ilgiau nei keturis dešimtmečius trukusią diktatūrą.
Tačiau nuo to laiko jie susitelkė į sukarintas grupuotes, pagrįstas skirtingomis ideologijomis ir motyvais.
Dabar tokios brigados kaltinamos dėl daugelio Libijos blogybių, ypač nestabilumo, iki šiol krečiančio kai kurias šalies teritorijas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.