„Al-Ahly“ komandos gerbėjai nuo pat pradžios kovojo aktyvistų pusėje, o jų didžiausiu priešu tapo policija. Pasak vieno iš fanų, policijos veiksmai stadione yra kerštas. Taryba jau trečiadienio vakarą suskubo paneigti šiuos kaltinimus – karininkai apkaltino pačius aktyvistus ir paragino visus žmonės su jais kovoti.
Žmonės nori keršto už tuos, kurie buvo nužudyti nuo revoliucijos pradžios. Nei vienas policininkas, vykdęs žmogžudystes sukilimo metu prieš metus, kol kas nebuvo patrauktas atsakomybėn. Įtampa visuomenėje kaista ir dėl ekonominių problemų bei socialinės nelygybės, kurios buvo svarbios dar revoliucijos pradžioje.
Demonstrantai laukia, kol parlamentas privers atsistatydinti vidaus reikalų ministrą, o gal ir visą kabinetą. Pasak vienos iš aktyvisčių, „parlamentas turėtų iškviesti Tantau į tardymą“.
Jeigu parlamentui nepavyks paveikti Karinės tarybos, kad ši įvykdytų pilną įvykusio incidento tyrimą ir padaryti politines išvadas, karininkai ir ateityje galės naudoti prievartą ir smurtą kaip vieną iš savo pagrindinių įrankių kovoje prieš kritikus. Parlamentas tokiu atveju nebebus vertinamas kaip atstovaujantis tautos interesus.
Artimiausiomis dienomis „Al-Ahly“ ruošiasi į Egipto gatves išvesti dar daugiau demonstrantų.
Taip pat skaitykite:
Egiptas: per futbolo rungtynes kilus riaušėms žuvo mažiausiai 74 žmonės