Manoma, kad asmenys, tarp kurių studentai ir mokiniai, buvo įžeidinėjami necenzūriniai žodžiais. Visi penki įvykiai užregistruoti vos per keturias dienas.
Southamptono universiteto studentas į policiją kreipėsi po to, kai miesto centre moteris ir vyras apmėtė akmenimis ir reikalavo grįžti atgal į savo šalį.
Kita studentė, kuri dėvėjo medicininę kaukę, policijai skundėsi, kad eidama namo buvo išvadinta „sumautu virusu“. Kitas asmuo, Kiniečių restorano darbuotojas, teigė taip pat kentėjęs vyro užgauliojimus dėl koronaviruso.
Portsmoutho mieste vyras įlipo į autobusą ir netrukus vairuotojo buvo paprašytas išlipti, nes dėvėjo medicininę veido kaukę.
Southamptono universiteto, Kinijos studentų ir mokslininkų asociacija paragino žmones nesigriebti rasistinių užgauliojimų. Pradėti kurti net įvairūs plakatai, ant kurių rašoma: „Aš ne virusas, aš žmogus.“
„Yra rasistų, kurie koronavirusą išnaudoja kaip pasiteisinimą, kad rasiškai galėtų užgaulioti Azijos bendruomenės narius, – teigė asociacijos pirmininkas ir universiteto docentas dr. Michaelas Ng, – Tai daro poveikį universiteto studentams – jie bijo užsidėti kaukes, jie susiduria su prievarta. Universiteto miestelyje incidentų neįvyko, tačiau nemažai jų nutiko miesto centre.“
Pirmininkas taip pat teigė, kad Portsmouth miesto privačiose mokyklose besimokantys mokiniai iš Honkongo ir Makao, buvo užgauliojami kitų mokinių, tačiau šis incidentas policijai perduotas nebuvo. Jis nagrinėjamas mokyklos viduje.