Ketvirtadienį visoje Kenijoje prie balsadėžių nusidriekė ilgos eilės. Nors baiminamasi dėl rinkimų biuletenių klastojimo, šalies gyventojai aktyviai renka prezidentą, praneša BBC.
Dabartinis Kenijos prezidentas Mwai`us Kibaki tikisi būti perrinktas antrajai kadencijai, tačiau į šalies vadovo postą rimtai nusitaikė ir opozicijos lyderis Raila Odinga. Manoma, jog Kenijos laukia rimčiausia rinkiminė kova per visą šalies istoriją.
Rinkėjų aktyvumas kol kas yra gana aukštas daugelyje vietovių, tačiau kai kuriose sostinės Nairobio lūšnynuose balsadėžės buvo atvertos 6 val. vėliau negu planuota.
Pranešama, jog aršiausias M. Kibakio konkurentas R. Odinga jau atidavė savo balsą nepaisant to, kad jo vardo nebuvo rinkėjų sąrašuose. Paaiškėjo, jog iš sąrašų dingo pavardės, prasidedančios raidėmis „O“ ir „R“.
Nors Kenijos rinkiminė komisija pažadėjo išspręsti problemą ir sudaryti sąlygas balsuot visiems žmonėms, R. Odingai tokia situacija sukėlė įtarimų. „Rinkimų komisijoje užregistravau savo protestą, kadangi man panašu, jog tai daroma tyčia“, - sakė opozicijos lyderis.
Anot BBC, R. Odinga pastaruoju metu buvo visuomenės apklausų lyderis, kelias procentais lenkdamas dabartinį šalies vadovą. Kelis kartus R. Odingos komanda yra keliskart apkaltinusi M. Kibakį naudojant „nešvarias priemones“ - esą šis, pasitelkęs šalies saugumą, bandė klastoti rezultatus. Prezidentas tokius kaltinimus neigia.
Europos Sąjungos pasiųstas rinkimų stebėtojas Alexanderis Grafas Lambsdorffas tvirtino, kad kol kas rinkimai vyksta sklandžiai, o rinkėjai yra aktyvūs. Jis taip pat pakvietė visus, turinčius įrodymų dėl sukčiavimo, juos paviešinti.
„Kol kas įtarimai dėl balsų klastojimo tokiais ir lieka - tik įtarimais“, - BBC sakė A.G. Lambsdorffas.
Kenijoje gyvena apie 31 mln. žmonių, iš kurių 14 mln. balso teisę turinčių žmonių. Jie renka ne tik prezidentą, bet ir šalies parlamentą bei vietos valdžią. Pirminių rezultatų tikimasi jau penktadienį.