Jis pakomentavo savo ankstesnį pareiškimą, kad reaguodamos į Rusijos branduolinio ginklo panaudojimą, JAV gali sunaikinti Rusijos Juodosios jūros laivyną.
„Kontekstas, ką sakiau apie Juodosios jūros laivyną, buvo toks: jei Rusija padarys siaubingą klaidą panaudodama taktinius branduolinius ginklus prieš Ukrainą, JAV negalės neatsakyti. Jos turės atsakyti, nes jei to nepadarys, Rusija galės smogti dar kartą. Kinija, Iranas, Šiaurės Korėja tai stebi“, – interviu BBC sakė Benas Hodgesas.
Jis užsiminė, kad tarp Jungtinių Valstijų parengtų variantų reaguoti į Rusijos branduolinių ginklų naudojimą daugelis būtų nebranduoliniai.
„Ir, žinoma, Kremlius tai žino. Taigi, jei jie tai žinos ir supras, kad mes iš tikrųjų [atsakysime], aš manau, kad mažai tikėtina, kad jie iš tikrųjų panaudos branduolinį ginklą. Nemanau, kad Putinas ir jį supantys žmonės – kad ir kokie blogi jie būtų – kad jie linkę į savižudybę“, – svarstė B. Hodgesas.
„Ir aš manau, kad žmonės, kurie laiko prezidentą Putiną valdžioje, galvoja, kad po jo bus gyvenimas, po jo bus Rusija. Todėl Vakarai, tarptautinė bendruomenė turėtų sutelkti dėmesį į šiuos žmones, sakydama: „Žiūrėk, neleiskite jam nustumti Rusijos nuo skardžio“, – pridūrė jis.
Kaip žinia, rugsėjo 21-osios rytą V. Putinas paskelbė apie dalinę mobilizaciją Rusijoje ir pareiškė, kad „neblefuoja“ su grasinimais panaudoti branduolinį ginklą, tvirtindamas, kad branduolinės grėsmės kilo iš Vakarų šalių, o ne iš Kremliaus.
Vakarų lyderiai V. Putino branduolinę retoriką pasmerkė kaip pavojingą eskalavimą ir „barškinimą kardais“.
Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Vakarų sostinės svarsto atsako planus tuo atveju, jei V. Putinas pradėtų įgyvendinti branduolinius grasinimus Ukrainai – nors mano, kad tai labai mažai tikėtina, – ir siunčia Kremliui įspėjimus dėl pasekmių.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė nelaikantis V. Putino grasinimų blefu, daugiausia dėmesio skirdamas Rusijos pajėgų keliamam pavojui Ukrainos atominėms elektrinėms.