Trečiadienio incidentas atkreipia dėmesį į pavojus, su kuriais vis dar susiduria Japonija uždarydama 2011 metais didžiulio cunamio iš rikiuotės išvestą atominę elektrinę. Fukušimos AE reaktorių išsilydimas cunamiui užliejus aušinimo sistemas yra didžiausia branduolinė katastrofa pasaulyje po Černobylio 1986-aisiais.
Trečiadienį penki darbuotojai valė nuotekų filtravimo prieš išleidimą į jūrą sistemos ALPS vamzdžius, kai atsitiktinai atitrūko viena žarna ir du žmonės buvo aplieti, naujienų agentūrai AFP nurodė elektrinės operatorės TEPCO atstovas.
Dar du žmonės kontaktą su užterštu vandeniu turėjo valydami išsiliejimo vietą, nurodė atstovas.
Dviejų į ligoninę paguldytų vyrų radiacijos lygis buvo 4 bekereliai kvadratiniam centimetrui – ties saugia laikoma riba – ar aukštesnis.
Gydytojo vertinimu, tikimybė, kad šie žmonės patyrė radiacinį nudegimą, yra maža, teigė TEPCO.
„Mums buvo pasakyta, kad dviejų hospitalizuotų darbuotojų būklė stabili, – sakė atstovas. – Abu darbuotojai liks ligoninėje maždaug dvi savaites, tolesniems tyrimams.“
TEPCO aiškinasi, kaip incidentas įvyko, ir peržiūri priemones, kad tokie atvejai nepasikartotų, pridūrė atstovas.
Prieš kelias dienas TEPCO baigė išleisti į jūrą antrą elektrinės nuotekų partiją, o Jungtinių Tautų inspektoriai apsilankė elektrinėje patikrinti saugumo.
Tokijas tvirtina, kad išleidžiamas vanduo yra nepavojingas ir smarkiai atskiestas jūros vandeniu. Šią poziciją palaiko Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), bet Kinija ir Rusija kritikuoja vandens išleidimą ir uždraudė Japonijos jūros produktų importą.
540 olimpinių plaukimo baseinų tūrio vandens išleidžiama siekiant atlaisvinti vietos prieš daug pavojingesnę užduotį – branduolinio kuro ir nuolaužų pašalinimą iš trijų pažeistų reaktorių.