Prezidentas Davidas Adeangas apie tai pranešė nacionaliniame kreipimesi, paskelbtame oficialiame „Facebook“ puslapyje, kuriame paaiškino „Nauru vyriausybės sprendimą pripažinti Kinijos Liaudies Respubliką“.
Pasirodžius šiam pareiškimui, Taivanas nurodė, kad „nedelsdamas nutrauks diplomatinius santykius su Nauru, kad apsaugotų savo nacionalinį orumą“.
Taivaniečių užsienio reikalų viceministras Tien Chung-kwangas (Tien Čungkvangas) apkaltino Kiniją ekonominėmis paskatomis paveržus Nauru savo pusėn.
„Kinija aktyviai mezgė ryšius su Nauru politikais ir naudojo ekonominę pagalbą, kad paskatintų šalį pakeisti diplomatinį pripažinimą“, – sakė Tien Chung-kwangas.
Tuo metu Kinija pasveikino Nauru sprendimą.
„Nauru, kaip suvereni ir nepriklausoma valstybė, paskelbė [...] norinti atkurti diplomatinius santykius su Kinija“, – sakė Pekino užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai ir pridūrė: „Kinija vertina ir sveikina Nauru vyriausybės sprendimą.“
Pekinas savivaldų Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir neatmeta galimybės vieną dieną panaudoti jėgą, kad jį užgrobtų.
Jis nepalaiko diplomatinių santykių su šalimis, kurios pripažįsta Taivaną kaip suverenią valstybę.
„Pasaulyje yra tik viena Kinija, o Taivanas yra neatimama jos dalis“, – sakė kinų ministerijos atstovas.
„Nauru vyriausybės sprendimas atnaujinti diplomatinius ryšius su Kinija dar kartą įrodo, kad „vienos Kinijos“ principas atspindi žmonių jausmus ir atitinka bendrą tendenciją“, – pridūrė atstovas spaudai.
„Kinija nori atverti naują dvišalių ryšių su Nauru skyrių, remdamasi (šiuo) principu“, – teigė ministerijos atstovas.
Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Taivanas savo naujuoju prezidentu išrinko nepriklausomybės šalininką Lai Ching-te (Lai Čingtė).