Parengta daugybė vienašališkų priemonių, kurias JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) gali panaudoti prieš Rusijos ekonomiką, jei trečiadienį Briuselyje susitiksiantys Europos Sąjungos lyderiai nepriims sprendimo imtis analogiškų žingsnių. Tai naujienų agentūrai AFP sakė vienas aukšto rango amerikiečių pareigūnas.
Pareigūnas, pageidavęs būti neįvardytas, pridūrė, kad vis dėlto Baltieji rūmai dar nenusprendė imtis žingsnių, kurie rodytų, kad B. Obama atsisako savo ankstesnės pozicijos veikti tandemu su Europa dėl sankcijų Rusijai.
Toliau vyksta intensyvios diskusijos su JAV sąjungininkėmis, ir Vašingtonas neabejotinai būtų linkęs veikti koordinuotai su Europa – drauge imtis baudžiamųjų priemonių, kurios galėtų būti nukreiptos prieš konkrečius Rusijos ekonomikos sektorius, nes bendri veiksmai, kaip teigė šaltinis, ko gero, būtų efektyviausi.
Antradienį būta ženklų, kad JAV spaudžia Europą šiuo klausimu. Susitelkti Bendrijos lyderius gali paskatinti ir vis didesnį nerimą keliančios žinios iš Ukrainos, kur toliau liejasi kraujas.
Vienas Europos Sąjungos šaltinis Bendrijos lyderių susitikimo išvakarėse sakė, kad naujos sankcijos Rusijai ir prorusiškiems separatistams Ukrainoje „atrodo labai tikėtinos“.
Naujos ES sankcijos Rusijai, diplomatinio šaltinio teigimu, – „labai tikėtinos“
Naujos ES sankcijos Rusijai ir prorusiškiems separatistams Ukrainoje „atrodo labai tikėtinos“. Taip antradienį sakė vienas diplomatinis šaltinis.
Tai jis pareiškė ES viršūnių susitikimo, kuriame Bendrijos lyderiai priims galutinį sprendimą šiuo klausimu, išvakarėse.
Pasak šaltinio, valstybės narės rengia įvairias naujas priemones, įskaitant Europos investicijų banko ir Londone įsikūrusio Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko programų Rusijoje įšaldymą.
Taip pat esą kalbama apie „naujų pavardžių įtraukimą į sąrašą asmenų, kuriems taikomos tikslinės sankcijos“.
ES jau taiko kelionių draudimą ir turto įšaldymą daugiau nei 60 asmenų iš Rusijos bei Ukrainos, kurie prisidėjo prie krizės kurstymo. Tačiau ji kol kas delsia imtis baudžiamųjų priemonių, kurios būtų nukreiptos prieš konkrečius ekonomikos sektorius, – tai vadinamoji trečioji sankcijų fazė, nuo kurios nukentėtų abi pusės.
„Tai nei antroji, nei trečioji sankcijų fazė, tai kažkas kita“, – sakė šaltinis ir pridūrė, jog sprendimas svarstyti naujas sankcijas priimtas „ne dėl JAV spaudimo“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.