„Maždaug prieš 3,7 milijardų metų vandens ten buvo labai daug ir jis buvo aktyvus. Bet maždaug tuo laikotarpiu Saulės vėjas nuplikė planetą, jos atmosferą. Tuomet ultravioletiniai saulės protonai buvo aktyviausi, Saulės vėjas buvo stipriausias. Manome, kad planeta prarado atmosferą per kelis šimtus milijonų metų. Nuo maždaug 4,2 iki 3,7 milijardų metų iki dabar“, - aiškina tyrinėtojas Bruce'as Jakoskys.
Saulės vėjas - tai protonų, elektronų ir alfa dalelių srautas, kitaip dar vadinamas plazmos srautu – jis Marsą tiesiog nuplikė.
„Analogija, kurią aš dažnai panaudoju, yra tokia: kai aš išeinu iš dušo ir į mane pučia vėjas, vanduo tiesiog išpučiamas iš mano plaukų. Tik žinokite, kad tai tik teorinis vaizdinys“, - lygina mokslininkas.
Saulės vėjas pasiekia ir Žemę, bet mes turime privalumą – atmosferą saugantį geomagnetinį lauką, kurio Marsas neturi. Savo atmosferai turėtume būti dėkingi už tai, kad esame. Taigi kadaise, panašiai, kaip ir Žemėje, Marse buvo drėgna ir šilta: idealios sąlygos gyvybei. Manoma, kad vandens Marse dar gali būti likę, jis gali būti ledo pavidalo, užrakintas giliai po planetos paviršiumi.