Sankt Peterburge jis buvo vadinamas „naktiniu valdovu“ ir ši pravardė puikiai atspindėjo jo galią. Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje ir nemažą šio dešimtmečio dalį Vladimiras Bursukovas buvo tikrasis antro pagal dydį Rusijos miesto valdovas net nepaisant to, kas formaliai būdavo valdžioje.
Kaip rašo „Laisvosios Europos radijo“ apžvalgininkas Brianas Whitmore'as, oficialiai šis asmuo nuo 1998 metų vadovavo Sankt Peterburgo degalų kompanijai. Tačiau V. Bursukovas, kuris iki to laiko, kol praėjusio dešimtmečio pabaigoje pasiketė savo pavardę, buvo žinomas kaip Vladimiras Kumarinas, daugelio atmintyje išliks visų pirma kaip itin didelę politinę įtaką turėjusio kriminalinio susivienijimo „Tambovo grupuotė“ lyderis.
Praėjusio dešimtmečio pabaigoje „Tambovo grupuotė“ turėjo akcijų daugelyje prekyba degalais užsiimančių kompanijų, nekilnojamo turto įmonėse, banininkystės sektoriuje. Buvo manoma, kad ši gauja taip pat kontroliuoja didžiąją dalį komercinės prekybos, vykstančios Sankt Peterburgo, Kaliningrado, Archangelsko ir Murmansko uostuose.
1998 metais V. Bursukovas neigė „Tambovo grupuotės“ egzistavimą ir vienam laikraščiui teigė: „Mes nerengiame jokių susitikimų ir neturime narystės mokesčio“.
V. Bursukovas buvo suimtas 2007 metų rugpjūtį specialios operacijos metu. Jam pateikti kaltinimai neteisėtu nekilnojamo turto, akcijų verslo įmonėse įgyjimu, nusikalstamo susivienijimo sukūrimu ir užsakomųjų žmogžudysčių organizavimu.V. Bursukovo teismas balandžio pradžioje prasidėjo Maskvoje.
Tačiau B. Whitmore'as klausia, kokie motyvai privertė pagaliau suimti V. Bursukovą. Analitikas teigia, kad nėra jokia paslaptis, kad be Kremliaus žinios įsigyti akcijų svarbiose įmonėse yra neįmanoma.
Dalis apžvalgininkų mano, kad V. Bursukovu tiesiog buvo nuspręsta atsikratyti. Su Sankt Peterburgo banditais susidorota jau anksčiau ir V. Bursukovas buvo bene paskutinysis išlikęs mohikanas. Jo teismas simbolizuoja eros pabaigą.
Kita dalis apžvalgininkų teigia, kad V. Bursukovas, kuris palaikė artimus ryšius su dalimi Vladimiro Putino administracijos, tapo taip vadinamo „silovikų“ karo auka. Nuo 2007 metų dėl įtakos Kremliuje itin aršiai kovoja dvi buvusių saugumo tarnybų darbuotojų grupuotės.
Buvo manoma, kad dar tuo metu, kai V. Putinas dirbo Sankt Peterburgo merijoje, jis palaikė artimus santykius su V. Bursukovu.