Ekspertų teigimu, mirties priežastimi tapo nelaimingas atsitikimas. 60-metė britė Elena Struthers-Gardner ėjo namuose rankose laikydama stiklinį puodelį į kurį buvo įstatytas nerūdijančio plieno 25 cm ilgio šiaudelis. Moteris paslydo ir nukrito, dėl nelaimingo sutapimo šiaudelis pervėrė jos akį.
Moterį nuvežė į ligoninę, tačiau jau kitą dieną ji mirė. Pasak moters žmonos Mandy, moteris dažnai netekdavo lygsvaros ir nukrisdavo dėl anksčiau patirtos traumos jodinėjant. Moteris taip pat kentėjo nuo skoliozės ir toksikomanijos.
Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad pagrindine mirties priežastimi tapo net ne pats šiaudelis, o tai, kad jis buvo įtvirtintas į specialų dangtelį. Kitokiu atveju smūgio metu moteris, tikriausiai, būtų tiesiog nukritusi ant žemės.
Metaliniai šiaudeliai – ne išeitis?
Daugkartiniai metaliniai šiaudeliai išpopuliarėjo JAV ir Europoje po to, kai įgavo pagreitį kova su plastiko šiukšlėmis. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje prekyba vienkartiniais šiaudeliais bus draudžiama nuo 2020-ųjų balandžio. NYT pažymi, kad pasaulyje šis draudimas sulaukia ekspertų kritikos dėl „neapgalvojimo“, kaip toliau elgtis žmonėms su fiziniais ribojimais.
2016-aisiais „Starbucks“ atsisakė daugkartinių metalinių šiaudelių dėl jų keliamo pavojaus. Jais susižalojo mažiausiai trys vaikai JAV ir Kanadoje.
Dėl metalinių šiaudelių keliamo pavojaus perspėjo ir stomatologai – gali pažeisti dantų emalį.
Šiuo metu yra prieinamos ir „saugesnės“ alternatyvos – bambuko ar silikoniniai šiaudeliai.