Paveikti paukščiai taip pat buvo pastebėti su traiškanotomis ir patinusiomis akimis, tačiau dar nežinoma, ar tai ir yra „aklumo“ priežastis. Gali būti, kad liga daro įtaką ir paukščių neurologinei sveikatai, nes buvo pastebėta, kad paukščiai praranda pusiausvyrą ir dreba taip, lyg juos būtų ištikęs priepuolis.
Susirūpinimas kyla dėl paslaptingos būklės, apie kurią dabar pranešta keliose valstijose, įskaitant Kentukį, Vašingtoną, Ohajų, Indianą, Merilandą, Virdžiniją ir Vakarų Virdžiniją. Nors jau žinoma, kad ši būklė neapsiriboja viena rūšimi, Kentukio žuvų ir laukinių gyvūnų išteklių departamento „Facebook“ įraše teigiama, kad kai kuriuos paukščius ši liga paveikia dažniau nei kitus.
„Mes gauname pranešimus apie sergančius ir mirštančius paukščius, kurių akys yra patinusios ir traiškanotos, taip pat pastebimi neurologiniai požymiai, – rašė jie „Facebook“ įraše. – Kitos valstijos pranešė apie panašius atvejus. Galutinė mirties priežastis šiuo metu nenustatyta. Iki šiol buvo pranešta apie sergančius ar mirusius mėlynuosius kėkštus, paprastuosius kviskalus ir paprastuosius varnėnus, tačiau tai gali paveikti ir kitas rūšis.“
Vykdomas tyrimas, siekiant nustatyti masinių mirčių priežastį ar priežastis, nors tikimasi, kad sukėlėjo izoliavimas gali būti ilgas procesas. Kol kas nežinoma, ar mirtys susijusios su praėjusių metų mirtimis Naujojoje Meksikoje.
Pasak „NBC News“ pranešimo, laukinių gyvūnų biologė Laura Kearns iš Ohajo laukinių gyvūnų skyriaus pareiškė, kad įtariamos yra infekcinės ligos, pesticidai ir net cikadų protrūkis. Cikados pačios tapo 2021 m. aukomis, nes jų pasirodymui po 17 metų sutrukdė keistas grybelis, pavertęs jas „skraidančiomis druskinėmis“. Tačiau publikacijos rašymo metu nėra jokių įrodymų, kad tai būtų paukščių mirčių priežastis.
Saugantis užkrato paukščių lesyklas ir voneles siūloma išvalyti su 10 procentų baliklio tirpalu ir kartoti procedūrą kas savaitę. Įspėjama nepriglausti paukščių ir neleisti naminiams gyvūnams valgyti sergančių ar nugaišusių laukinių gyvūnų.