Abu verslininkai yra tikri, kad pilnaverčio dirbtinio intelekto sukūrimas – artimiausios ateities reikalas. Tačiau E. Muskas mano, kad žmonija derėtų susirūpinti dėl šios sferos tyrimų reguliavimo, o M. Zuckerbergas yra tikras, kad dirbtinis intelektas žymiai pagerins žmonių gyvenimus.
Liepos vidury E. Muskas, kalbėdamas JAV gubernatoriams ir pasiūlė jiems susimąstyti dėl to, kad įvestų apribojimus dirbtinio intelekto srityje.
M. Zuckerbergas į klausimą dėl dirbtinio intelekto keliamų pavojų atsakė kalbėdamasis su vienu iš „Facebook“ vartotojų. Jo tiesiogiai paklausė, ar jis sutinka su E. Musko prognozėmis. „Facebook“ įkūrėjas pareiškė, kad jis nesupranta, kaip E. Muskas gali rimtai siūlyti stabdyti progresą.
Šis savo „Twitter“ paskyroje atsakė: „Aš kalbėjau apie tai su Marku. Jis turi ribotą šio klausimo supratimą“.
Vienas iš žymiausių šių laikų inovacijų kūrėjų, E. Muskas savo pranešime teigė, kad „kol mes nepamatysime, kaip robotai vaikšto gatvėmis ir žudo žmones, mes nežinosime, kaip reaguoti“.
„Aš turiu prieigą prie pačių naujausių DI srities atradimų. Ir aš manau, kad žmonėms iš tiesų derėtų sunerimti dėl šio klausimo. <...> Tai atrodo nerealu. Aš manau, kad mums iš tiesų derėtų sunerimti dėl DI. Ir aš manau, kad tai yra tas retas atvejis, kuomet mes savo įstatyminiais apribojimais turime veikti aplenkiant, o ne priiminėti sprendimus po to, kuomet jau taps per vėlu“, – susirinkusiesiems pasakojo E. Muskas.
Fundamentali grėsmė
„Įprastai apribojimai veikia taip: iš pradžių įvyksta daug blogio, visuomenė protestuoja, ir po daugelio metų pasirodo kontroliuojančios šios industrijos institucijos. Bendrovės, kurioms nepatinka kontrolė iš šono, priešinasi, ir tai užima labai daug laiko. Praeityje tai jau privedė prie blogų pasekmių, tačiau tai nereiškė fundamentalios grėsmės žmonijos egzistavimui.
DI – tai fundamentali žmonijos egzistavimo rizika. Beje, tokio pobūdžio rizika, kokia nei automobilių avarijos, nei lėktuvų kritimai, nei rizikingi vaistai, ar bloga mityba niekada nebuvo. Jie nebuvo grėsme. Galbūt paskiriems asmenims – taip, tačiau tai nebuvo grėsmė visuomenei“, – pasakojo E. Muskas.
Jis taip pat pažymėjo, kad net ir patys liberaliausieji pasisako už automobilių ir lėktuvų gamintojų kontrolę. Tačiau apie DI kontrolę kalbama, anot E. Musko, per mažai.
„Aš manau, kad tai yra pati didžiausia rizika, link kurios mes judame kaip civilizacija. Aš manau, kad valstybės vaidmuo – rūpintis visuomene, ir kreipti dėmesį į tai, kas jai gresia. Iš čia ir apribojimai. Visų pirma, būtina kaip įmanoma daugiau apie tai sužinoti, kad suvoktume problemos esmę, stebėti progresą ir neįtikėtinus DI pasiekimus“, – teigė jis.
E. Muskas taip pat pažymėjo, kad dirbtinis intelektas, kurio tikslas būtų optimizuoti akcijų portfelio vertę, vienu iš būdų gali pasirinkti gynybos ginkluotės bendrovių akcijų įsigijimą ir karo veiksmų eskalavimą. „Kaip jis tai galėtų padaryti? Įsilaužti į „Malaysia Airlines“ serverius ir lėktuvų maršrutus, nutiesti maršrutus virš karinių veiksmų zonos, o vėliau išsiųsti anoniminį pranešimą, kad „virš jūsų skrenda priešo lėktuvas“.
„Visos technologijos gali būti panaudotos tiek gėriui, tiek blogiui“
M. Zuckerbergas tuo metu nepraranda optimizmo dėl naujųjų technologijų ateities. „Aš manau, kad mes galime kurti dalykus, kurie darys pasaulį geresniu ir dėl DI aš esu itin optimistiškas. Aš manau, kad paprasčiausiai nesuprantu žmonių, kurie yra skeptiškai nusiteikę ir nuolat gąsdina tais scenarijais dėl greitos pasaulio pabaigos. Aš manau, kad tai iš tiesų yra labai blogai ir neatsakinga, nes per artimiausius 5-10 metų DI sugebės pagerinti mūsų gyvenimo kokybę“, – rašė „Facebook“ įkūrėjas.
Jo teigimu, dirbtinis intelektas jau dabar suteikia galimybę geriau diagnozuoti ligas, parinkti žmonėms vaistus ir parenka gydymą. Daugelis žmonių jau dabar gauna geresnes medicinos paslaugas, negu kada nors iki tol.
Pasak žymaus verslininko, bepiločiai automobiliai bus saugesni už tuos, kuriuos vairuoja žmonės. Tai tėra tik laiko klausimas.
Jis taip pat pripažino, kad kuriant dirbtinį intelektą reikia „būti atsargiems“. „Tačiau kai žmonės reikalauja lėtinti DI kūrimo proceso tempus, aš tai vertinu itin prieštaringai. Man iš tiesų sunku suvokti tai, nes jeigu tu pasisakai prieš DI, tai tu pasisakai prieš saugesnes mašinas, kurios nepatektų į avarijas, pasisakai prieš galimybes geriau diagnozuoti susirgimus. Ir aš paprasčiausiai nesuprantu, kaip kai kurie žmonės gali rimtu veidu tai daryti. Taigi, aš iš esmės esu daug optimistiškesnis šiuo klausimu, negu, tikėtina, daugelis žmonių“, – pasakojo M. Zuckerbergas.