Vicepremjeras Matteo Salvini, kuris taip pat yra transporto ministras ir kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ vadovas, apie pavadinimo pakeitimą paskelbė penktadienį, praėjus kiek daugiau nei metams po S. Berlusconi mirties.
„Galutinis sprendimas priklauso nuo transporto ministro, o aš esu pasirengęs jį pasirašyti, su pasididžiavimu ir jauduliu pagerbdamas savo draugo Silvio, didžio verslininko, didžio milaniečio ir didžio italo, atminimą“, – teigė M. Salvini.
Milano meras Giuseppe Sala antradienį sakė, kad sprendimą pakeisti vieno didžiausių Italijos oro uostų „Malpensa“ pavadinimą turėjo priimti ne tik M. Salvini.
„Ar toks sprendimas gali būti priimtas per 24 valandas?“ – jo žodžius citavo Italijos naujienų agentūra AGI.
Glaudžiai su Milanu susijęs milijardierius S. Berlusconi, miręs praėjusių metų birželį 86 metų amžiaus, buvo labai prieštaringai vertinama asmenybė.
Vieni italai jį laikė žaviu, savo rankomis sėkmę pasiekusiu žmogumi, kiti – tarptautine gėda, ypač dėl daugybės teisinių problemų ir sekso skandalų.
Buvęs kruizinių laivų dainininkas gimė Milane ir čia susikrovė didžiulį turtą.
Daugiau nei 30 metų jis vadovavo „AC Milan“ futbolo klubui, kuris jam vadovaujant penkis kartus laimėjo prestižinę Čempionų lygą.
Tačiau jį taip pat persekiojo kaltinimai mokėjus jaunoms merginoms už tylą apie jo garsiąsias orgijas, kurios, kaip jis visada tvirtindavo, tebuvo elegantiškos vakarienės.
2013 metais S. Berlusconi buvo nuteistas septynerius metus kalėti už tai, kad mokėjo už seksą 17-metei, žinomai kaip „Ruby the Heart-Stealer“, tačiau vėliau šis nuosprendis buvo panaikintas.
Antroji jo žmona Veronica Lario (Veronika Lario) 2014 metais su juo išsiskyrė, sakydama, kad nebegali pakęsti, kaip ji teigė, vyro bendravimo su nepilnametėmis.
Pagrindinės Italijos opozicinės partijos – centro kairiosios Demokratų partijos (PD) – Milano skyrius taip pat pasmerkė, jų teigimu, netinkamą ir neteisingą pasirinkimą.
„Mūsų vartai į pasaulį nusipelno reprezentuoti bendrą atmintį ir vienijančias mūsų šalies vertybes“, – sakoma pranešime. Jame teigiama, kad rengiamas nekvestionuojamos reputacijos asmenybių, kurių vardu galėtų būti pervadintas oro uostas, sąrašas.
Kairiosios pakraipos profesinė sąjunga CGIL svetainėje Change.org paskelbė internetu teikiamą peticiją, kurioje siūloma oro uostą pavadinti garsios italų baleto šokėjos iš Milano Carlos Fracci (Karlos Frači) vardu.
CGIL teigė, kad C. Fracci „visame pasaulyje skleidė eleganciją, stilių ir bravūrą“, ir ragino valdžios institucijas „vengti pasirinkimų, keliančių gilų susiskaldymą“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!