Kalbos apie potencialią Izraelio karinę operaciją prieš Iraną Maskvai tapo papildoma priežastimi pademonstruoti jėgą strategiškai svarbiuose SSRS regionuose, kur Rusija siekia išsaugoti „privilegijuotus interesus“.
„Le Monde“ klausia, ar verta teigti, kad mokymai „Kaukazas-2012", turintys tapti beprecedentiniais pagal savo mastą, gerokai kelia susirūpinimą Gruzijai, kurios vadovai, kaip ir Azerbaidžano vadovybė, jau pradėjo siųsti įspėjimus Vakarams. Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis šį klausimą turėjo aptarti savo susitikime su JAV prezidentu Baracku Obama. Gruzija puikiai prisimena 2008-ųjų metų rusų manevrus Šiaurės Kaukaze, po kurių sekė intervencija ir dalinė šalies teritorijos okupacija.
Įtemptas politinis Rusijos kontekstas, kuriame Putino valdžia susidūrė su protestų banga, tampa itin palankia terpe vykdyti karinius manevrus išorėje, kurie gali sutelkti naciją. Oficialus pratybų „Kaukazas-2012", kurios prasidės rugsėjį, tikslas – pasiruošti nenumatytos Izraelio arba Jungtinių Valstijų atakos Irane atvejui ir neleisti sutrikdyti susisiekimo su Rusijos karine baze Armėnijoje, kuri randasi pasienyje su Iranu. Mokymuose dalyvaus visų Rusijos kariuomenės padalinių atstovai, o taip pat Rusijos karinių bazių Abchazijoje ir Pietų Osetijoje kontingentas. Pasak „Le Monde“, Rusija tokiu būdu siekia sustiprinti savo karinę padėtį regione.