Rusijos prokurorai aiškina, kad to jau negalima vadinti piktinančiu dalyku, tai - tiesiog „kriminalas“. Panašiai mano ir Rusijos žiniasklaida, kone kasdien šlovinanti savo karo veteranų žygdarbius.
Prieš kelias savaites laikraščiui „Moskovskij Komsomolec“ vienas ligoninėje gulintis solidaus amžiaus veteranas didžiuodamasis gyrėsi: „Numušiau McCaino lėktuvą“, ir laikraščio korespondentas išsamiai aprašė šį jo žygdarbį. Pastaruoju metu rusai nepraleidžia progos papasakoti žiniasklaidai, kaip jie, palaikydami Šiaurės Vietnamą, kovojo kartu su jo kariais ir numušinėjo amerikiečių lėktuvus. Žinoma, jie turėjo tokią teisę, nes kovojo už „teisingą reikalą“. Užtat mitiniai samdiniai Gruzijoje - tai jau „kriminalas“ ir „neleistinas dalykas“.
Rusijos prokuratūros taikinyje atsidūrė ir du konkretūs snaiperiai samdiniai: vienas iš jų yra ukrainietis, o kitas - moteris iš Lietuvos. „Moteris iš Lietuvos, snaiperė... Kokia žavinga asmenybė“, - šaiposi Lenkijos savaitraščio „Wprost“ interneto portalas, primindamas, kad ir per karą Čečėnijoje rusai skundėsi, kad jiems daug bėdų pridaro snaiperės iš Lietuvos. Viena tokia net pavaizduota garsaus rusų režisieriaus Andriejaus Končalovskio 2002 metais sukurtame filme „Kvailių namai“, kuriame pasakojama apie Rusijos kareivių veiksmus Kaukaze. „Matyt, Lietuvoje yra kokia nors puiki mokykla, rengianti moteris-samdines-snaiperes. O gal tiesiog Rusijos prokurorai ir straipsnių autoriai prisižiūrėjo per daug filmų?“, - klausia „Wprost“ portalas.