Europos Sąjungos Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER II) gruodžio 13 d. Briuselyje susitarė į šalių, kurių piliečiams ES netaiko vizų reikalavimo, sąrašą įtraukti dar 19 valstybių. Dabar ES Taryba pradės derybas su Parlamentu ir sieks kitų metų pradžioje galutinai priimti šį sprendimą.
„Šiandienos mūsų susitarimas – labai svarbus žingsnis siekiant, kad ateityje tarp Europos Sąjungos ir 19 trečiųjų šalių būtų taikomas bevizis režimas. Pirmininkaujanti Lietuva tvirtai tiki bevizio režimo nauda ir labai džiaugiasi galėdama pasiekti valstybių narių susitarimą“, – sakė Nuolatinių atstovų komiteto pirmininkas ambasadorius Raimundas Karoblis.
Kai tik ES Taryba ir Europos Parlamentas priims reglamento pakeitimus, 16 Karibų jūros regiono ir Ramiojo vandenyno šalių – Dominikos Respublikos, Grenados, Kiribačio, Maršalo Salų, Mikronezijos, Nauru, Palau, Sent Lusijos, Sent Vinsento ir Grenadinų, Samoa, Saliamono Salų, Timoro–Lesoto, Tongos, Trinidado ir Tabago, Tuvalu ir Vanuatu – bei Jungtinių Arabų Emyratų, Peru ir Kolumbijos piliečiai galės atvykti į ES be vizų. Reglamente pateikiamas trečiųjų šalių, kurių piliečiai, kirsdami valstybių narių išorės sienas, privalo turėti vizas, ir tų šalių, kurių piliečiams šis reikalavimas netaikomas, sąrašas.
Norėdamos pasinaudoti bevizio režimo privalumais, kiekviena iš 19 šalių dar turės pasirašyti vizų režimo panaikinimo susitarimą su Europos Sąjunga.
Antrąjį 2013 m. pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva didžiulį dėmesį skiria ES vizų politikai. Lapkričio 29 d. Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje buvo pasirašytas vizų režimo supaprastinimo susitarimas su Azerbaidžanu. Priimti sprendimai dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų su Armėnija, -įsigaliosiantys 2014 m. sausio 1 d. Pirmininkaujanti Lietuva taip pat pasiekė susitarimą dėl įgaliojimo Europos Komisijai derybas dėl vizų režimo supaprastinimo pradėti ir su Maroku. Tai bus pirmasis tokio pobūdžio susitarimas su pietinės kaimynystės šalimis.