Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas suteikė vilties sugniuždytiems „TikTok“ vartotojams, paskelbęs, kad pirmadienį pasirašys įsaką, kuriuo bus atidėtas populiarios programėlės draudimas – praėjus vos kelioms valandoms po to, kai ji tapo nebepasiekiama milijonams amerikiečių.
Kol kas vartotojai susiduria su nežinomybe, o turinio kūrėjai, iš kurių daugeliui ši platforma yra pagrindinis pajamų šaltinis, teigia, kad programėlė jiems tapo nebeaktyvi.
Sukėlė daugybę emocijų
„TikTok“ draudimas sukėlė emocinių reakcijų bangas internete, daugelis nuomonės formuotojų vaizdo įrašuose lieja ašaras.
Viena „TikTok“ turinio kūrėja Alix Earle, turinti 7,2 mln. sekėjų, pasidalino emocingu vaizdo įrašu.
„Negaliu užmigti, esu tokia išsigandusi dėl to. Man tiesiog taip liūdna, galvoju, kad visi prisiminimai tiesiog išnyks“, – į kamerą pasakojo A. Earle.
24 metų Majamio universiteto absolventė, kuri, kaip pranešama, 2024 m. iš savo skelbiamo turinio socialinėje erdvėje uždirbo 8 mln. dolerių, (apie 7,4 mln. eurų) pridūrė: „Kas, po velnių, vyksta?“
Turinio kūrėja, „TikTok“ pasivadinusi „Chloe Bluff Cakes“ emocingame vaizdo įraše pasidalino savo širdgėla, pabrėždama platformos poveikį moterų finansinei nepriklausomybei.
@chloebluffcakes I know you’ll find me anywhere. I’m sad for the millions of women like me who you won’t. #keeptiktok #tiktokban #supremecourt #tiktoksupremecourt #tiktokbanupdate ♬ sonido original - MUNTA*
„Aš neverkiu, tiesiog stebiu, kaip griaunamas mano sukurtas gyvenimas ir bendruomenė“, – sakė ji.
„TikTok“ žvaigždė Madilynn Cameron savo 1,1 mln. sekėjų išreiškė nepasitenkinimą: „Mūsų valdžia mus nuvylė. Esu tokia nusivylusi, kad net negaliu kalbėti.“
Ji ragino sekėjus išlikti „ramiems ir tikėtis“, kad išrinktasis prezidentas D. Trumpas galės įsikišti.
Kita garsi kūrėja Kelsey Pumel savo atsisveikinimo vaizdo įraše kritikavo vyriausybės prioritetus: „Aš tiesiog vis dar negaliu susitaikyti su tuo, kad vyriausybei labiau rūpi programėlė, kuri kelia kažkokią grėsmę, o ne vaikai, kurie [žūsta] mokyklose, sveikatos apsaugos epidemija, negalėjimas įpirkti būsto, benamių populiacija“.
Populiari podkasterė iJustine savo 1,8 mln. sekėjų teigė, kad „TikTok“ draudimas yra „nusikaltimas žmonijai“.
Draudimas atidėtas
Draudimas buvo paskelbtas po to, kai Kongresas priėmė teisės aktą, kuriuo buvo reikalaujama, kad Kinijos bendrovė „ByteDance“ iki 2025 m. sausio 19 d. parduotų savo akcijas.
Kadangi sandoris neįvyko, platformos likimas pakibo ant plauko, o tai paveikė apie 170 mln. amerikiečių vartotojų.
Praėjusiais metais Kongresas priėmė įstatymą, įpareigojantį iki 2025 m. sausio 19 d. parduoti „TikTok“ arba ją uždrausti, motyvuodamas nacionalinio saugumo susirūpinimu dėl programėlės, kurioje renkami amerikiečių duomenys.
„TikTok“ ateitis šiuo metu priklauso būsimosios D. Trumpo administracijos.
JAV prezidentas teigė, kad „TikTok“ likimas „galiausiai priklauso nuo manęs, todėl pamatysite, ką ketinu daryti“.
„Kongresas man suteikė teisę priimti sprendimą, taigi aš jį ir priimsiu“, – sakė D. Trumpas.
Tačiau prieš priimant sprendimą D. Trumpas paprašė Aukščiausiojo Teismo atidėti draudimo vykdymą ir svarstė galimybę priimti vykdomąjį įsaką dėl jo atidėjimo.
D. Trumpas sekmadienį socialiniame tinkle „The Sunday Truth“ rašė: „Pirmadienį išleisiu vykdomąjį įsaką, kuriuo pratęsiu laikotarpį iki įstatymo draudimo įsigaliojimo, kad galėtume susitarti dėl mūsų nacionalinio saugumo apsaugos.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!