Vamzdyno operatorė „PERN SA“ analizuoja situaciją ir sustabdė naftos srautus toje teritorijoje, kurioje aptikta problema. Nepaisant to, naftos tiekimas į Europos šalis tęsiamas įprasta tvarka.
Rugpjūtį PERN taip pat skelbė, kad Centrinėje Lenkijoje aptikus nuotėkį, sustabdytas naftos pumpavimas „Družba“ vamzdyno, kuriuo nafta teka iš Rusijos į Europą, atkarpoje.
„PERN tarnybos pasiekė pažeistą vieno iš dviejų vakarinės „Družba“ dalies vamzdynų atšaką Chodečo regione“, – tuomet skelbė PERN.
Ukraina nutrauks naftos tiekimą pasibaigus sutarties galiojimui
Ukraina nutrauks rusiškos naftos ir dujų tiekimą savo vamzdynais į Europos Sąjungą šių metų gale, kai nustos galioti dabartinė sutartis, ir ji nebus pratęsta, anksčiau skelbė Kyjivas.
Prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailas Podoliakas interviu transliuotojui „Novini.Live“ sakė, kad dabartinė sutartis baigiasi šių metų pabaigoje, ir nors sutarties vienašališkai nutraukti negalima, „nėra abejonių, kad 2025 metų sausio 1 dieną visa tai baigsis“.
Kyjivas yra pasirengęs į Europą transportuoti dujas iš Vidurinės Azijos šalių arba Azerbaidžano, bet ne iš Rusijos, nes Ukrainai labai svarbu atimti iš Rusijos pajamų iš žaliavų pardavimo šaltinius.
Gruodžio 31 dieną baigiasi valstybinių bendrovių „Gazprom“ ir „Naftogaz“ sutartis dėl rusiškų dujų tranzito per Ukrainą į Europą.
Nepaisant to, kad 2022 metų vasarį prasidėjo plataus masto Rusijos invazija į Ukrainą, ukrainiečiai vykdė sutarties sąlygas – iš dalies reikalaujant Europos kaimynėms, ypač Vengrijai.
Tačiau Kyjivo vadovybė ne kartą leido suprasti, kad šios sutarties nepratęs. Neseniai tai dar kartą pareiškė V. Zelenskis.
Vengrija, Čekija ir Slovakija yra paskutinės šalys, gaunančios rusišką naftą naftotiekiu „Družba“. Šiaurinė naftotiekio atkarpa, einanti į Vokietiją, buvo uždaryta iš esmės dėl Vakarų sankcijų Rusijos naftai.
Pasak Rusijos žiniasklaidos, Italijos energijos tiekėjos „Eni“ dukterinė įmonė Kazachstane rugpjūčio mėnesį naftotiekiu pradėjo pumpuoti naftą iš Kaspijos jūros. Nors šis kompromisas leidžia Rusijai gauti pajamų iš tranzito, jis neleidžia jai parduoti savo naftos į Europą – pelningiausią Rusijos rinką.