Tai kadrai iš teismo rūmų, kuriuose Europos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas net 8 valandas liudijo byloje, nagrinėjančioje 2010 (du tūkstančiai dešimtais) metais įvykusią lėktuvo katastrofą Smolenske. Nelaimės metu su visa palyda tada žuvo tuometinis Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis. Po posėdžio D. Tuskas apkaltino valdančiąją Teisės ir Teisingumo partiją, kurios lyderis yra žuvusio prezidento brolis dvynys, mėginimais susidoroti su politiniais oponentais.
„Ši atmosfera ir pastarieji valdžios veiksmai nepalieka abejonių kokių kėslu turi valdantieji. Teisingumo įstaigos yra nukreiptos veikti prieš konkurentus, opoziciją ar nemėgstamus asmenis. Bijau, jog priklausau šiai grupei“, - pareiškė Europos Komisijos prezidentas Donaldas Tuskas.
Tačiau Jaroslavo Kačinskio vadovaujama partija kaltinimais žarstosi ne tik politiniams oponentams Lenkijoje. Jau kuris laikas nemažėja įtampa tarp Varšuvos ir Briuselio. Europos Sąjunga ne tik kritikuoja Lenkijos valdančiosios partijos antidemokratišką teismų reformą, bet ir žada imtis teisinių veiksmų ar net stabdyti Lenkijos galimybes balsuoti priimant Europos Sąjungos sprendimus. Ir nors D. Tuskas pareiškė, kad auganti įtampa kelia klausimų dėl jo šalies ateities bendrijoje, masiniai mitingai, palaikantys valstybės buvimą joje, liudija ką kitą. Paskutinėmis apklausomis šalies narystę Europos Sąjungoje palaiko per 70 proc. lenkų.