Balandžio 22 dieną Rusijoje minimos Vladimiro Uljanovo, geriau žinomo Lenino vardu, 138 gimimo metinės. Kaip rašo „Russia Today“, Lenino paveldas vis dar dalija Rusiją į dvi stovyklas – vieniems jis tironas, kitiems – didis vadas.
Gimtasis Lenino miestas Simbirskas, siekdamas pagerbti Spalio revoliucijos herojų, 1924 metais persivadino Uljanovsku. Tačiau dabar nemažai žmonių siekia, kad kraugerio vardas išnyktų iš miesto pavadinimo. „Leninas buvo beprecedentis niekšas. Jam valdant buvo vykdomos nepaliaujamos represijos. Miestas bei gatvės neturi vadintis jo vardu, nes tai – kriminalinio nusikaltėlio vardas. Jis nuo galvos iki kojų sutepė save krauju“ – teigia Uljanovsko universiteto istorijos profesorius Dmitrijus Techeny.
Tačiau kiti priešinasi tokiam požiūriui. „Valdant Leninui, represijų nebuvo. Nebuvo deginamos bažnyčios, nebuvo šaudomi dvasininkai. Visa tai prasidėjo trečiajame dešimtmetyje į valdžią atėjus Stalinui. Pirmas dalykas, kurį padarė Leninas, tai ištraukė mus iš Pirmojo pasaulinio karo ir taip išsaugojo milijonus gyvybių“ – teigė Lenino biografė Žorė Trofimova.
Miesto gyventojai taip pat nesutaria, ar jų gyvenvietė ir toliau turi vadintis Uljanovsku. „Aš manau, kad Uljanovskas vėl turi tapti Simbirsku. Toks buvo miesto vardas prieš Leniną ir jo nedera pamiršti“ – teigė vietinis gyventojas.
Manoma, kad per artimiausius 12 mėnesių bus surengtas referendumas, kuriame gyventojai galės spręsti, ar palikti Uljanovsko vardą, ar grįžti prie ikirevoliucinio savo gyvenvietės pavadinimo.