• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apkaltino Vokietijos kanclerį Friedrichą Merzą, kad šis, siekdamas militarizuoti Vokietiją, naudoja antirusiškus, nacių laikus primenančius šūkius.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apkaltino Vokietijos kanclerį Friedrichą Merzą, kad šis, siekdamas militarizuoti Vokietiją, naudoja antirusiškus, nacių laikus primenančius šūkius.

REKLAMA

Kalbėdamas Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre, jis pareiškė, kad vadinti Rusiją grėsme esą yra „visiška nesąmonė“. „Tikiuosi, kad tai supranta kiekvienas sveiku protu besivadovaujantis politikas“, – sakė S. Lavrovas. Jis tvirtino, kad F. Merzas pasirinko Vokietijos militarizavimo kursą, ir sukritikavo Vokietijos kanclerį už tai, jog šis nebemato Maskvai atvirų „diplomatinių priemonių“.

„Jei ponas F. Merzas mano, kad taikios galimybės yra išsemtos, jis turbūt nusprendė visiškai atsiduoti Vokietijos militarizavimui savo žmonių sąskaita, o tada kartoti nacistinius šūkius – atremti iš Rusijos kylančias grėsmes“, – teigė S. Lavrovas, kurio pastabos nuskambėjo per spaudos konferenciją Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) užsienio reikalų ministrų susitikime.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškimai apie Rusiją ne kartą sukėlė aštrią reakciją Maskvoje

F. Merzo pareiškimai apie Rusiją ne kartą sukėlė aštrią reakciją Maskvoje, negana to, jis dažnai susilaukia palyginimų su naciais. Maskva kaltina kanclerį, kad jis vis labiau kliaunasi kariniu karo Ukrainoje sprendimu ir dar labiau įtraukia Vokietiją į karą.

REKLAMA

Kalbėdamas apie Rusijos karą prieš Ukrainą, F. Merzas trečiadienį parlamento žemuosiuose rūmuose (Bundestage) Berlyne nurodė: „Diplomatinės priemonės yra išsemtos, kai, pasitelkdamas karinę jėgą, nusikalstamas režimas atvirai abejoja ištisos šalies teise egzistuoti ir siekia sunaikinti viso Europos žemyno politinės laisvės tvarką.“

Rusija jau daugiau nei trejus metus vykdo niokojantį karą prieš Ukrainą. Maskva, remiantis jos pačios pareiškimais, nori užkirsti kelią Kyjivo stojimui į NATO, nes tai neva keltų grėsmę Rusijos saugumui. Maža to, Rusija taip pat reiškia dideles teritorines pretenzijas savo kaimynei.

REKLAMA
Azijos gyventojus traktuoja kaip baudžiauninkus rusus, kurie privalo linkčioti galvomis, kai jiems nesąmonę sako valdžia.
Ar supranta tas Lavrovas, kad Putino valdžios dėka Rusija tapo Kinijos priedėliu?
sakiau, kad bezdžionė išsivystė iš žmogaus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų