Šiuo laikotarpiu bus uždarytos visos parduotuvės, išskyrus prekiaujančias būtiniausiomis prekėmis, bus teikiamos tik svarbiausios paslaugos.
Naujomis taisyklėmis siekiama kiek įmanoma labiau apriboti skirtingų namų ūkių kontaktus, kad sumažėtų sveikatos apsaugos sistemos apkrovimas ir nebereikėtų riboti svarbiausių medicininių paslaugų teikimo.
Siekiant užkirsti kelią neteisėtiems privatiems susibūrimams, šalyje įvedama ir komendanto valanda: gyventojams nuo 20 iki 5 val. bus draudžiama išeiti iš namų, nebent jie turės nuvykti į darbą ar iš jo sugrįžti.
Laikinai sustabdomas ir mokymasis klasėse. Kontaktinis ugdymas bus atnaujintas palaipsniui: 1–3 klasių mokiniams bus leista sugrįžti į mokyklas nuo lapkričio 1 dienos.
Taip pat bus įšaldyta visa popamokinė veikla, o darželiai priims tik būtiniausių darbuotojų vaikus. Profesinių ir aukštųjų mokyklų studentai pereis prie nuotolinių studijų.
Remiantis nutarimu, bus uždrausti visi vieši renginiai, įskaitant protesto akcijas.
Taip pat bus draudžiami privatūs renginiai ir susibūrimai, nebent juose dalyvaus to paties namų ūkio nariai. Išimtys gali būti daromos laidotuvėms ir skubioms krikštynoms.
Karantino metu automobiliu galės keliauti tik žmonės iš vieno namų ūkio arba du skirtingų namų ūkių nariai. Šis suvaržymas nebus taikomas būtiniausiems darbuotojams – pavyzdžiui, medikams, gelbėtojams ir policininkams.
Spalio 11-ąją Latvijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, siekiant suvaldyti greitą koronaviruso plitimą ir apsaugoti sveikatos apsaugos sistemą. Tačiau šios priemonės nepakako: gyventojų mobilumas sumažėjo tik maždaug dešimtadaliu vietoje 30–40 proc., kaip buvo tikėtasi.
Po lapkričio 15 dienos vyriausybė ketina sušvelninti ribojimus. Iš pradžių planuojama juos švelninti COVID-19 persirgusiems ar nuo šios infekcijos pasiskiepijusiems gyventojams.