Krymas yra reikalingas Rusijos Federacijos prezidentui Vladimirui Putinui, tačiau nereikalingas Rusijai. Tokią nuomonę išsakė „Diamond Age Capital Advisors“ vadovas, rusų finansininkas Slava Rabinovičius.
Jis priminė, kad be Ukrainos Krymas neturi vandens, elektros, sausumo kelio ir išlieka sukaustytas sankcijomis.
„Manau, kad šiandien Krymas jau kainavo Rusijai kelis trilijonus (!) dolerių. Dėl Rusijos bendrovių rinkos kapitalizacijos netekties, dėl BVP kritimo, dėl sunkiai apskaičiuojamų netekčių dėl bendro visos šalies toksiškumo, sankcijų, bendrovių nuostolių ir neįvykusių sandorių, dėl užsienio ir Rusijos bendrovių ar investuotojų pasitraukimo, ir taip toliau“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo finansininkas.
Jis pažymėjo kad tai nėra ateities perspektyvos, o ta kaina, kurią Rusija jau dabar sumokėjo.
Krymo blokada
Krymo totorių Medžliso lyderis Refatas Čubarovas rugsėjo šešioliktąją paskelbė, kad rugsėjo 20-ąją Krymo totoriai užblokuos visus tris pagrindinius sausumos kelius, kuriais į Krymą buvo tiekiama produkcija. Prie akcijos prisijungė „Pravyj sektor“ nariai. Ukrainos žiniasklaida praneša, kad dėl blokados Kryme jau pakilo maisto produktų kainos.
Kitas Krymo totorių lyderis Mustafa Džemilevas šiandien pareiškė, kad blokada tęsis tiek, kiek reikės. Taip pat gali būti imtasi papildomų – elektros energijos blokados priemonių. „Jeigu reikės blokuosime mėnesį, jeigu reikės – ir pusę metų. Taip pat planuojame neapsiriboti tik transporto blokada, reikalausime atjungti elektros energijos tiekimą. Rusija tiekia energiją Donbasui, o mes tiekiame Krymui. Manau, kad tai prieštarauja šalies nacionaliniams interesams“, – pasakojo M. Džemilevas.
Krymo totorių lyderis papasakojo apie akcijos dalyvių reikalavimus Rusijos Federacijai ir Ukrainai. Jo teigimu, iš Rusijos yra reikalaujama išlaisvinti visus politinius kalinius, ištirti 22 totorių nužudymus įvykdytus okupacijos laikotarpiu, atstatyti demokratinius rinkimus pusiasalyje, sugrąžinti beveik 40 tūkst. ukrainiečių bendrovių išgrobstytą turtą, o taip pat išvesti iš šalies okupacinę kariuomenę.
„Mes žinome, kad Krymo išlaikymas tokiomis depresyviomis sąlygomis, kaip dabar, kasmet Rusijos Federacijos biudžetui kainuoja 3-4 mlrd. dolerių. Mes sieksime, kad tai kainuotų dar daugiau, todėl, kad maisto produktus ir kitas prekes į Krymą bus galima tik oru arba jūra. Tai jau kainuos daug brangiau“, – pažymėjo M. Džemilevas.