Vienas iš raginančiųjų tai padaryti yra JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Mike‘as Johnsonas.
Respublikonų partijai atstovaujantis M. Johnsonas trečiadienį žurnalistams sakė, jog tai, kad Ukrainai JAV suteiktos ginkluotės negalima naudoti Rusijos teritorijoje, „nėra gera politika“.
„Žinome, kad tarp JAV senatorių ir Kongreso narių yra daug karštakošių, manančių, kad jų pareiga yra pilti žibalą į ugnį“, – Rusijos žurnalisto Pavelo Zarubino paskelbtame vaizdo įraše kalbėjo Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
D. Peskovas šiuos raginimus pasmerkė kaip „absoliučiai neatsakingą poziciją“, galinčią turėti „pavojingų pasekmių“.
Jis dar kartą pakartojo Maskvos poziciją, kad tarptautinė karinė pagalba konflikto baigties nepakeis ir pažadėjo, kad Rusija toliau kovos „iki pat to momento, kai pasieks visus iškeltus tikslus“.
„Manau, turime leisti Ukrainai kariauti taip, kaip jai atrodo tinkama“, – Vašingtone kalbėdamas su žurnalistais sakė M. Johnsonas, pasigirdus raginimams, kad derėtų atsisakyti JAV prezidento Joe Bideno politikos, jog amerikietiška ginkluotė neturėtų būti naudojama Rusijai pulti.
„Jie turi sugebėti gintis. O aš manau, jog tai, kad mėginame kontroliuoti jų pastangas, mums nėra gera politika.“
Ukraina reguliariai per sieną apšaudo Rusijos teritoriją, ypač Belgorodo regioną, teigdama, jog tokiu būdu keršija už išpuolius jos žemėse.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jo armija puolimą šiaurės rytuose esančiame Charkivo regione šį mėnesį pradėjo tam, kad sukurtų buferinę zoną, padėsiančią apsaugoti jo šalies pasienio kaimus nuo ukrainiečių atakų.
Praėjusią savaitę lankydamasis Kyjive, JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas sakė: „Mes neskatiname smūgių už Ukrainos ribų ir nesuteikiame galimybių juos vykdyti, tačiau galų gale Ukraina turi pati priimti sprendimus, kaip ji ketina kariauti“.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas šį mėnesį įvykusio vizito Ukrainoje metu sakė, kad Kyjivas „absoliučiai turi teisę duoti atsakomąjį smūgį Rusijai“.