Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas atleido iš posto regioninį gubernatorių, kuris kritikavo valdančiąją „Vieningosios Rusijos“ partiją. Toks prezidento žingsnis rodo, kad Kremlius jokiu būdu nesirengia toleruoti kritikos savo atžvilgiu.
Kremlius pastaruoju metu itin baiminasi, kad ekonominis nuosmukis gali sukelti šalyje nepasitenkinimų bangą ir pagraužti vienpartinį „Vieningosios Rusijos“ diktatą. Kovo 21 dieną D. Medvedevas, atsakydamas į kritiką, iš pareigų atleido su Norvegija ir Suomija besiribojančio Murmansko regiono gubernatorių Jurijų Jevdokimovą.
„Šie Kremliaus veiksmai yra skirti gubernatoriam įbauginti“ - teigia Maskvos Carnagie centro regioninės politikos ekspertas Nikolajus Petrovas. Gubernatoriai nuo to laiko, kai Vladimiras Putinas smarkiai apkarpė jų galias, buvo paklusnūs Kremliui. Tačiau pastaraisiais mėnesiais įtakingi Maskvos ir Baškortostano lyderiai atvirai konfliktavo su vyriausybe.
Analitikai teigia, kad ekonominis nuosmukis didina įtampą santykiuose tarp Kremliaus ir 83 Rusijos regionų lyderių, kurie stengiasi susidoroti su augančiu socialiniu nepasitenkinimu, Maskvai apkarpant paramą regionams.
N. Petrovas teigia, kad konfliktai tarp regionų vadų ir centrinės valdžios buvo nuolat, tačiau anksčiau juos pavykdavo išspręsti elito gretose, o dabar šie konfliktai jau atvirai iškyla į paviršių.
Kremlius savo oficialioje internetinėje svetainėje teigia, kad J. Jevdokimovas atleistas savo paties prašymu, tačiau tuo netiki niekas. Anksčiau Kremliui lojalus buvęs politikas su centrine valdžia susipyko, nes atsisakė Murmansko miesto mero rinkimuose remti „Vieningosios Rusijos“ kandidatą ir parėmė nepriklausomą pretendentą į merus Sergejų Subotiną. Būtent jis ir laimėjo praėjusią savaitę vykusius rinkimus.
Per rinkiminę kampaniją J. Jevdokimovas atvirai apkaltino „Vieningosios Rusijos“ partiją naudojant nešvarius triukus siekiant mobilizuoti paramą sau.