Šalyje, kur dėl cerkvėje ieškotų „pokemonų“ ir religinių jausmų įžeidimo jaunuoliui prokurorai prašo skirti 3,5 metų kalėjimo, ta pati teisėsauga neįžvelgia nusikaltimo sudėties A. Navalno, kuris viena akimi gali apakti, užpuolime.
Per pastarąsias prieššventines dienas išpuolius patyrė Aleksejus Navalnas (apipiltas skysčiu, kurio pagrindas buvo briliantinė žaluma, patyrė stiprų dešinės akies nudegimą), Maskvoje vykusio mitingo prieš renovaciją iniciatorė Julija Galjamina (sumušta šalia namų nenustatytų vyrų), kovotoja su planuojamomis statybomis „Jabloko“ partijos atstovė Natalija Fedorova (nudegino veidą neskelbiama chemine medžiaga), tinklaraštininkas Ilja Varlamovas.
Reikėtų patikslinti, kad dėmesio nesulaukė tik opozicijos veikėjų užpuolimai, o fotografo Iljos Varlamovo užpuolimas Saratove, nors ir nenorom, tačiau buvo pripažintas neteisėta veikla. Pareigūnai išplatino pranešimą, kad buvo sulaikyti penki asmenys, tačiau tolimesnė bylos eiga kol kas taip pat nėra aiški.
„Chuliganai, kaip įrankis Rusijoje egzistuoja jau seniai, įvairiausio lygmens valdžia ir su ja susijęs verslas mėgsta tuo pasinaudoti ekonominiais tikslais, – rašo laikraštis. – Tačiau kažkuriuo metu Kremlius nusprendė juos dar ir pasitelkti politiniams tikslams spręsti“.
„Jaunimo patriotiniai judėjimai, visokiausi kazokai ir panašūs antimaidanininkai pasirodė esą patogūs savo pseudosubjektyvumu: jie kaip ir pilietinės visuomenės atstovai, kurie kaip ir savo pačių valia kažką sudaužo ar aplieja „zelionka“. „Priešo atvaizdo“ būtinybė tik dabar pasiekė šią rinką. Atsirado tikslai, atsirado naujas finansavimas, buvo sukurta palaikymo atmosfera, kuri leidžia mobilizuoti naujų rekrutų,“ – pažymima „Vedomosti“.
Rusijos politologas Michailas Vinogradovas yra įsitikinęs, kad dauguma tokių grupių yra kiaurai permatomos teisėsaugos institucijoms ir galėtų būti likviduotos akimirksniu, jeigu jų patarnavimų staiga nebereiktų. Tačiau bėda ta, pažymi ekspertas, kad tų paslaugų kaip tik dabar valdžiai itin ir reikia.