„Aš pripažįstu savo kaltę. Kaltas, aišku, ne tuo absurdišku kaltinimu, kurį man atkakliai, pagal geriausius standartus, pateikė valstybės kaltintojai. Akivaizdu, kad nieko bendro su grasinimais ir kyšio reikalavimais aš neturiu. Aš kaltas kita prasme. Aišku, aš kaip galėjau tarnavau Rusijos piliečiams, stengiausi atlikti savo darbą gerai. Stengiausi daryti savo darbą kaip galėdamas geriau, (stengiausi) nešti naudą. Ir reikalas ne gautuose apdovanojimuose ir ordinuose, garbės raštuose, kurių buvo nemaža, o tame, kad iš tiesų kažką pavyko padaryti žmonių labui. Tačiau, kaip žinoma, tai kas tėvynei padaryta nėra pakankamai, jeigu nėra padaryta viskas. To, ką aš dariau – nepakanka. Niekingai maža.
Aš kaltas dėl to, kad pernelyg dažnai ėjau į kompromisus, rinkausi lengvesnį kelią, karjerą ir gerbūvį stačiau pirmiau principų išsaugojimui. Sukausi kažkokiame beprasmėje biurokratinėje karuselėje, gaudavau kažkokias dovanas, pats jas dalinau. Bandžiau modeliuoti santykius, veidmainiavau. Tik kai pats patenki į bėdą, pradedi suvokti, kaip sunkiai iš tiesų gyvena žmonės, su kokia neteisybe jie susiduria. O kai pas tave viskas tvarkoje, tai gėdingai nusisuki nuo žmogiškos nelaimės. Atleiskite man už tai, žmonės. Aš kaltas prieš jus.
Daug ką permąsčiau per šiuos metus. Kaip besusiklostytų mano tolimesnis likimas, likusią gyvenimo dalį aš paskirsiu žmonių interesų atstovavimui“, – žadėjo Kremliui neįtikęs buvęs bendražygis.
Teismui jis taip pat pridūrė, kad jam prokurorų siūlomi 10 metų kalėjimo mažai kuo skiriasi nuo mirties nuosprendžio.
Tuo pačiu A. Uliukajevas atkreipė dėmesį, kad teismas „galėtų suprasti, jog jis tapo siaubingos ir žiaurios provokacijos auka“, kurios vienas iš organizatorių, jo teigimu, tapo I. Sečinas – „nei liudininkas, nei nukentėjęs“, kuris taip ir nepasirodė teismo proceso metu.
Buvęs aukštas pareigas užėmęs valdininkas apeliavo į teismą, kad šie pagailėtų jo pagyvenusių tėvų ir mažamečių vaikų. „Sunku jiems bus be manęs“, – pasakojo 2 mln. dolerių kyšio gavimu kaltinamas A. Uliukajevas.
Šis A. Uliukajevo atviravimas nustebino ir Kremliaus engiamą opozicijos atstovą A. Navalną, kuris savo socialiniame tinkle pabrėžė, kad ši Kremliaus korupciją diskredituojanti kalba „tikrai nepadės jam su teismo nuosprendžiu, kuris jo dar laukia ateityje“.
Manoma, kad A. Uliukajevas „perbėgo kelią Kremliui“ praėjusiais metais pasipriešinęs „Bašnet“ perėjimui į „Rosneft“ rankas. Sprendimas dėl „Bašnet“ užsitęsė, tačiau vėliau vis tiek buvo priimtas, o A. Uliukajevas netrukus įkliuvo su kyšiu, kurio tariamai reikalavo iš to paties „Rosneft“ vadovo, vieno iš artimiausių V. Putino aplinkos žmonių, I. Sečino.