Kone didžiausia problema Mariupolyje – plieno ir geležies gamykloje „Azovstal“ įstrigę mariupoliečiai. Skaičiuojama, kad ten šiuo metu gali slėptis apie tūkstantis žmonių.
Ukraina ir toliau deda pastangas, kad suorganizuotų saugią Mariupolio gyventojų evakuaciją, rašo BBC.
Gamyklos teritorija jau kurį laiką yra paskutinė Ukrainos karių ir civilių slėptuvė. Žmonės slepiasi gamyklos požemiuose ir tuneliuose, maisto atsargos ten sparčiai senka.
Mariupolio meras Vadimas Bojčenka BBC sakė, kad žmonės yra „ant ribos tarp gyvybės ir mirties“.
„[Žmonės – BBC] laukia, meldžiasi, kad juos išgelbėtų... Sunku pasakyti, kiek dienų ar valandų turime išgelbėti jų gyvybes“, – kalbėjo meras.
V. Bojčenka sakė, kad elektrinėje yra apie 1 000 civilių gyventojų, „prašančių evakuacijos“, 600 iš jų buvo sužeisti. Kai kurie iš jų, pasak mero, ten buvo nuo pirmųjų Rusijos invazijos dienų.
Mariupolis per karą buvo beveik visiškai sugriautas, o likę gyventojai neturi elektros, vandens ir šildymo. Kadangi didžiojoje miesto dalyje neveikia telefonai, žiniasklaidai sunku nepriklausomai patikrinti internete platinamą informaciją ar vaizdo įrašus.
Bataliono „Azov“ paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti moterys ir vaikai, susigrūdę perpildytuose kambariuose ir koridoriuose. Viename iš vaizdo įrašų mergaitė pasakojo, kad vasario 27 d. su mama ir močiute išėjo iš namų. Nuo to laiko, sakė ji, jos nematė nei dangaus, nei saulės.
„Ten įstrigę žmonės beveik neturi jokių galimybių išgelbėti savo gyvybes“, – sakė meras.
„Jie neturi galimybės kvėpuoti grynu oru. Jie pateko į bombų slėptuves ir laukia, kol bus išgelbėtos jų gyvybės“, – pridūrė jis.