Pavyzdžiui, RF komunistų partijai atstovaujantis Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Ivanas Melnikovas, komentuodamas pirmadienio publikaciją, pareiškė: „Gana keista kalbėti apie demokratiją ir net raginti ją stiprinti naudojant visiškai nedemokratišką formą: pamokslaujamą monologą per laikraštį“.
I. Melnikovo nuomone, kai kurie esminiai straipsnio teiginiai „vis atsitrenkia į dvejopų standartų rifus“. Pavyzdžiui, „sakoma, kad konkurencija – demokratijos nervas, ji stiprina valstybės galią“. „Bet pastaruosius 12 metų buvo daroma visa, kad konkurencijos sąlygos nebūtų vienodos“, – pažymėjo parlamentaras, primindamas „valdžios partijos monopolį ir jos mandatų “kontrolinį paketą".
Komunistai nesutinka ir su straipsnio fraze „mes įveikėme oligarchiją, įveiksime ir korupciją“. „Oligarchų skaičius ir jų turtas sparčiai didėja“, – teigia I. Melnikovas.
Apskritai, jo manymu, „viso straipsnio šerdis yra konjuktūrinė“. „Iš esmės tekste koketuojama su visuomenės nuotaikų tendencijomis. Matyti beprecedentis politiniu ir politologiniu požiūriu mėginimas vaizduoti protesto akcijas pozityviu savo darbo rezultatu“, – mano I. Melnikovas.
Savo ruožtu „Teisingosios Rusijos“ frakcijos Valstybės Dūmoje vadovas Sergejus Mironovas teigia, jog „net greitomis žvilgtelėjus matyti, kad daugelis idėjų, kurias jis siūlė jau daug metų, dabar priimamos“. „Kodėl reikėjo laukti rinkimų kampanijos ir tik tapus kandidatu į prezidentus pradėti visa tai skelbti?“ – klausia jis.
RLDP lyderis Vladimiras Žirinovskis pabrėžė, kad „prieš svarstant Valstybės Dūmoje klausimus, surinkusius internete 100 tūkstančių piliečių parašų (kaip siūlo savo straipsnyje V. Putinas), reikia plėsti parlamento partijų dialogą“. Anot jo, „Vieningajai Rusijai“ atstovaujantys deputatai beveik visada blokuoja RLDP pasiūlytus įstatymų projektus.
Taip pat skaitykite: