Maskvos makroekonominės analizės ir trumpalaikių prognozių centras (CMASF), kuris palaiko ryšius su Rusijos valdžios institucijomis, perspėjo, kas gali nutikti šalies ekonomikai nuo dabar iki 2025 m.
Taip pat panašu, jog Rusijos Centrinis bankas siekia didinti palūkanų normas, skelbia „Newsweek“.
Didins palūkanų normas
Ekonomikos perdegimui įtakos gali turėti ir Rusijos centrinio banko siekis padidinti palūkanų normas. Tačiau padidinus palūkanų normas, kad būtų sumažinta infliacija, paskolų gavėjai gali nepajėgti padengti skolos įmokų. Dėl to gali susidaryti pradelstos mažų paskolų skolos ir restruktūrizuoti didelių paskolų skolas, o tai gali sukelti krizę.
Pagrindinė Rusijos palūkanų norma yra 16 proc, tačiau infliacija šiuo metu siekia 8,3 proc., t. y. daugiau nei dvigubai viršija 4 proc. tikslinę normą. Liepą vartotojų kainos Rusijoje per metus padidėjo 4,51 proc., pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS.
Svarstys liepos pabaigoje
Liepos 26 d. Centrinis bankas svarstys pagrindinės palūkanų normos didinimo klausimą. Gali būti, jog palūkanų normos gali siekti 18 proc.
Be sankcijų, mokesčių padidėjimas ir mažesnė naftos gavyba Rusijoje taip pat gali pakeisti pinigų politiką. Tai reiškia, jog dėl to BVP augimas gali gerokai sumažėti, pranešė nepriklausomas Rusijos portalas „The Moscow Times“, remdamasis Rusijos mokslų akademijos Ekonomikos prognozių institutu.
Birželio 29 d. nepriklausomas Rusijos naujienų portalas "The Bell" teigė, kad Rusijos ekonomikos perkaitimas dabar yra pripažintas faktas tarp aukščiausių pareigūnų, įskaitant Centrinio banko vadovę Elvirą Nabiuliną ir valstybinio banko „Sberbank“ vadovą Germaną Grefą.
„Vis dažniau tik Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar gina spartų Rusijos augimą kaip didelį pasiekimą, nesuvokdamas galimų neigiamų aspektų“, – pridūrė „The Bell“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!