Buvęs ilgametis JAV prezidento patarėjas pabandė sugriauti mitą, jog George‘as W.Bushas esąs neišsilavinęs tipas, „kuris mieliau sudegintų knygą, negu ją perskaitytų“.
Savo straipsnyje, kuris pasirodė JAV dienraštyje „The Wall Street Journal“, Karlas Rove‘as atskleidė jau trečius metus iš eilės besivaržantis su šalies prezidentu, kuris iš jų per metus perskaitys daugiau knygų. Kaip ir ankstesniais metais, K.Rove‘as vėl žada laimėti, tačiau neketina menkinti darbuose paskendusio varžovo pasiekimų.
2006 metais K.Rove‘o pergalei esą prireikė net 110 perskaitytų knygų. G.W.Bushas per metus įveikė 95 knygas, o savo pralaimėjimą bandė pateisinti pernelyg dideliu užimtumu. Pasak K.Rove‘o, G.W.Busho skaitytos literatūros sąraše tąkart buvo gausu žymių žmonių, tokių kaip Markas Twainas, Abrahamas Lincolnas ir Čingischanas, biografijų. Prezidentas taip pat skaitęs nemažai istorinių knygų, tarp jų Andrew Robertso „Anglakalbių tautų istorija nuo 1900 metų“ ir Jameso L.Swansono „Žmogaus medžioklė“ (apie A.Lincolno žudiko paieškas), bei keletą knygų, skirtų Vidurio Rytų aktualijoms. G.W.Bushas taip pat skaitė ir grožinę literatūrą - aštuonis Johno D.MacDonaldo detektyvus, paskutinį Michaelo Crichtono romaną „Kitas“ („Next“), garsųjį Alberto Camus kūrinį „Svetimas“.
2007-aisiais G.W.Bushas antrą kartą pralaimėjo K.Rove‘ui, perskaitęs 51 knygą. Jo varžovas įveikė 76 knygas. G.W.Busho skaitytos literatūros sąraše vėl dominavo istorinės knygos, tarp jų „Chruščiovo šaltasis karas“, žymių žmonių biografijos bei knygos apie dabarties įvykius („Klastingosios valstybės“ ir „Šiitų atgimimas“). G.W.Bushas perskaitė ir vieną knygą, skirtą paaugliams. Ją parašė prezidento duktė Jenna Bush.
2008 metų išvakarėse G.W.Bushas trečią kartą metė iššūkį K.Rove‘ui, tačiau netrukus ir vėl beviltiškai atsiliko. Gruodžio viduryje jis buvo perskaitęs 40 knygų, o K.Rove‘as - 64. Šįkart dar labiau išryškėjo G.W.Busho pomėgis skaityti istorines knygas - apie JAV pilietinį karą, Antrąjį pasaulinį ir Korėjos karus, Ispanijos pilietinį karą, 1814 metų Vienos kongresą.
Jeigu K.Rove‘o pasakojime esama tiesos, galima teigti, jog mažiausiai vienas mitas apie G.W.Busho skaitymo įpročius pasitvirtino: labiau už viską jis mėgsta skaityti Bibliją, ir kasmet perskaito ją nuo pradžios iki pabaigos.
Pasak K.Rove‘o, G.W.Bushas stengiasi kuo mažiau laiko praleisti prie televizoriaus. Knygos jį lydi visose kelionėse, o tolimi skrydžiai į užsienį tampa puikiausia proga paskaityti.
„Per pastaruosius 35 metus, kiek aš pažįstu G.W.Bushą, jis visada šalia savęs turėjo knygų. Jis apsimeta paprastu vaikinu iš Teksaso, nors Jeilio universitete studijavo istoriją, o vėliau sėkmingai baigė Harvardo verslo mokyklą. Neskaitant knygų, to būtų neįmanoma padaryti“, - tvirtina ištikimasis K.Rove‘as.