Antradienį Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS socialiniame tinkle „Telegram“ pasidalijo Wang Yi ir S. Šoigu susitikimo vaizdo įrašu.
Maskva ir Pekinas išplėtė karinius ir gynybinius ryšius nuo tada, kai Rusija daugiau nei prieš dvejus metus pasiuntė karius į Ukrainą. Kinijos prezidentas Xi Jinpingas yra vienas svarbiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkų pasaulinėje arenoje.
Tačiau Pekinas vis dažniau susiduria su stiprėjančia Rusijos ir Šiaurės Korėjos sąjunga. Praėjusį mėnesį Pchenjanas pasiuntė karius padėti rusams kovoti su ukrainiečiais, o taip pat ką tik ratifikavo gynybos sutartį su Maskva.
Per derybas Kinijos užsienio reikalų ministras rusui S. Šoigu pabrėžė, kad Maskva ir Pekinas turi „pasipriešinti Jungtinių Valstijų ir jų satelitų vykdomai „dvigubo sulaikymo“ politikai, nukreiptai prieš Rusiją ir Kiniją“.
„Visapusiška partnerystė ir strateginis bendradarbiavimas (tarp Kinijos ir Rusijos) yra dviejų galybių bendradarbiavimo šiuolaikiniame pasaulyje pavyzdys“, – sakė S. Šoigu.
„Nors tai nėra karinis-politinis aljansas, koks buvo sudarytas Šaltojo karo metais, mūsų šalių santykiai pranoksta šią tarpvalstybinių santykių formą“, – nurodė jis.
Prieš derybas Pekinas pranešė, kad šią savaitę abu pareigūnai surengs „strategines saugumo konsultacijas“ ir aptars „svarbiausius klausimus, susijusius su abiejų šalių strateginiais saugumo interesais ir abipusio pasitikėjimo stiprinimu“.
Gegužės mėnesį tuometinį gynybos ministrą V. Šoigu Rusijos prezidentas perkėlė į Saugumo Tarybą po daugybės karinių nesėkmių ir įtakingų šalies karinių korespondentų kritikos.
Manoma, kad S. Šoigu taip pat dalyvaus šią savaitę vyksiančioje Kinijos aviacijos parodoje „Airshow China“. Kas dvejus metus pietiniame Džuhajaus mieste rengiamoje parodoje pristatomi Pekino civilinės ir karinės aviacijos sektoriai.
Parodoje taip pat bus demonstruojamas moderniausias Rusijos naikintuvas Su-57.
Kinija tvirtina, kad yra neutrali karo Ukrainoje atžvilgiu. Tačiau Vakarų šalys kritikuoja Pekiną, kad šis teikia diplomatinę priedangą ir ekonominę paramą ilgametei sąjungininkei Rusijai.
NATO vadina Pekiną „lemiamu karo, kurio niekada nepasmerkė, kurstytoju“.
Praėjusį mėnesį abiejų šalių gynybos ministrai įsipareigojo stiprinti dvišalį karinį bendradarbiavimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!