Pasak leidinio, praėjusį savaitgalį kinų socialiniame tinkle „Weibo“, kurį vadina „kinų Twitter“, buvo atjungta galimybė per paiešką susirasti žinutes su „Winnie the Pooh“ žyme. Bandant atlikti paiešką vartotojai gauna perspėjimą, kad tai yra „neteisėto pobūdžio medžiaga“. Tuo pačius iš populiarios Kinijoje pokalbių programos „Wechat“ buvo pašalinti „gifai“ su meškiuko atvaizdu.
Leidinio teigimu, tai susiję su tuo, kad putlaus Mikės Pūkuotuko atvaizdas Kinijoje dažnai naudojamas, kai yra kalbama apie prezidentą Xi Jinpingą. Vienas žymiausių „memų“ apie tai yra 2013-ųjų Kinijos ir JAV prezidentų susitikimo metu padaryta jųdviejų nuotrauka, kurioje internautai įžvelgė panašumus su Mike Pūkuotuku ir jo draugu Tigru. Vėliau pasirodė „memas“ su rankas spaudžiančiu Xi Jinpingu ir Japonijos premjeru Sindzo Abe – asiliuku. O paveikslėlis su Xi Jinpingu, dalyvaujančiu kariniame parade, ir piešiniu, kuriame Mikė sėdi žaislinėje mašinėlėje tapo labiausiai cenzūruotu 2015-ųjų „memu“, rašoma „Global Risk Insights“.
„Istoriškai Kinijoje buvo draudžiami du dalykai: politiniai susirinkimai ir politinės akcijos. Tačiau šiais metais atsirado dar ir trečiasis: pokalbiai apie prezidentą“, – leidiniui „Financial Times“ pasakojo Pekino universiteto docentas Qiao Mu.
Cenzūra, kurią vykdo Kinijos valdžia socialiniuose tinkluose, yra žinoma kaip viena griežčiausių pasaulyje.